| HelpMeNow a întrebat:

Hey, dau funda daca ma ajutati, am o prietena de 1 saptamana, aproape 2, si ne-am certat acum 2 zile, nu vb cu mine, si vreau sa ma duc la ea cu o cutie de ciocolata + 1 trandafir rosu, credeti ca e prea mult pentru o relatie asa scurta? trebuie sa renunt la 1 din cele de 2?

17 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Da-i un sms si cere-i scuze Cadourile nu cred ca tin loc de parere de rau

| ignore a răspuns:

Io nu i-as duce nimic(si sunt fatalaughing)] o sa zica ca esti mort dupa ea dar daca tot vrei un trandafir e mistohappy.

| psiHopixia a răspuns:

Buna! Eu zic mai bine sa vorbesti cu ea deschis,cheam'o la o cafea, un suc, un film sau o simpla plimbare.sau spune'i ca iti pare rau ca v'ati certat si ca ai vrea sa o luati de la inceput! Daca nici asa nu merge.atunci du-te la ea cu flori si ciocolata,desi pe mine una nu ma incanta genturile de genul, poate ea e o fire mai romantica si o "indulcesti" prin asta. Dar da, flori si ciocolata e deja prea mult pentru o relatie atat de scurta! S'ar putea sa nu'ti faci o imagine prea placuta oferind'ui flori si ciocolata deja! Eu oricum iti doresc mult noroc si sper sa va impacati! - peace! :*

| gabriella85 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa mergi la ea cu gand de impacare si bineinteles cu un trandafir rosu(cice zice ca florile sunt un gest de domeniul trecutului si ca este prea exagerat MINTE!), asa ca fa-ti curaj si mergi la ea! exprima-ti scuzele asa cum poti mai bine si daca tine la tine sunt sigura ca va accepta florile si iminenta impacare.bafta!

| DarkVampire_6349 a răspuns:

Daca tu crezi ca nu merita desparte-te de ea. Daca chiar tii la ea, iti spun din experienta ca eu si majoritatea fetelor pe care le cunosc sunt satule de aceste scuze penibile ale baietilor...imediat cum au facut ceva, flori, ciocolata etc.Noi apreciem mai mult scuzele sincere decat cele materiale.Iti spun din experienta pentru ca sunt si fata si iti sugerez sa incerci sa o cunosti mai bine...sa vezi daca ea chiar te place. Daca atat de repede v-ati certat, iti garantez ca nu va dura mult relatia voastra. sper ca ti-am fost de ajutor.Bye(funda?)

| AAAdelin a răspuns:

Bafta in continuare, nu ar trebui sa elimini nici un lucru, insa cutia de ciocolata sa fie in forma de inima, iar trandafirul sa nu fie nici inbobocit, nici inforit, ceva intre, si cand incepi discutia, sa o pornesti tu, cu niste complinente de genu : "Fara tina ma simt mai pustiu decat un desert " sau "Cand am vazut aceasta cutie in forma de imima mi-a aparut chipul tau in fata ochilor".

| yama a răspuns:

Nu prea isi are rostul sa te duci cu flori si alte din astea. o sa creada ca esti disperat dupa ea, doar daca nu i-ai spus ca o iubesti deja (desi mi se pare cea mai proasta chestie care ai facut-o intr-un timp asa scurt)
sun-o sau pune un prieten/na de-a/al ei sa o scoata afara si sa ramaneti voi doi si sa vorbiti

| hamsteru a răspuns:

Salut,eu zic sa nu ii duci ciocolata ca e vechi obiceiul, mai bine ii duci un trandafir is o inviti la un suc si o intrebi saca iti mai da o sansa, demonstreazai c ao iubesti sau sca iti place foarte mult de ea, cu ciocolata si flori nu o vei convinge :d, baftawinking

| houyhnhnm a răspuns:

Chestiile astea de obicei depind mai mult de tine, nu de ea. Nu conteaza neaparat ca-s doua chestii sau ca-i una singura. Daca iti place tipa si crezi ca merita efortul, poti sa te duci si cu un bax de bomboane. N-ai ce pierde. Dar daca tu te duci cu floarea si bombonica si incepi sa o implori in genunchi, cu lacrimi in ochi, sa iti mai dea o sansa, fii sigur ca o sa se intample contrariul. Daca stii sa manipulezi situatia, poti sa o faci sa vina ea la tine fara nici o cutie de bomboane. Dar asta depinde de impresia pe care i-ai creat-o pana acu. Gestul e frumos, in mod normal ar trebui sa aprecieze, dar sa nu fii luat de fraierica. Adica poti sa faci asta daca stii ca tipa ar aprecia. Daca e mai destrabalata si mai versata decat tine, nu prea cred ca o sa tina. Asta in cazul in care ti-a dat papucii. Daca e doar o cearta remediabila, poti sa faci gestul asta, s-ar putea sa iti iasa. Dar fa-o sa-l aprecieze, nu te duci boncalaind si cu batista la nas. Incearca sa fii tu insuti si sa amesteci si putin tupeu la reteta, ca le place asa, indiferent ca nu recunosc. Gandeste-te ca tu esti cel care ii mai da ei o sansa, nu ea tie, chiar daca faci tu primul pas.

| puf1992 a răspuns:

Uuu :-s.renunta la ciocolata sad. parerea mea :* Sper sa va impacati :*

| Filehost a răspuns:

Uite chestia, nu renunti la nimic, gindesc eu.iei cutia, dedorit micuta si in forma de iimioara, daca vrei si un tandafir.indiferent de cinei vinovat,scrii un biletel unde scriiSCUZE,lipesti biletzelul de cutie, da dragut, duci cuta cu biletzlsi trandafir la ea acasa.nu o kemi i le pui la usa da te asiguri ca vor ajunge la ea.asta lukreaza,va vedea ca esti romantic, va recunoaste ca e de la tine, a doua zisuna.isi va schimba supararea in dragoste ca toate fetele au aa punct slab, succeslaughing

| Sunshineeeeeeee a răspuns:

Nu, asta ar fi cererea ideala de impacare la adresa unei fete, crede-ma happy nu conteaza cat timp aveti impreuna, daca relatia este de lunga sau de scurta durata, o sa ii placa oricum asta nu trebui sa renunti la nici unul din ele. Si pana la urma...Nu stii pana nu incerci. Bafta, sper sa va impacati tongue.

| madalush97 a răspuns:

Depinde de persoana: sunt doua cazuri in fuctie de tipul de fata.Primul pentru fata romantica, sentimentala( si daca ii pare si ei macar putin rau) Du-te cu amandoua! Si cu scuze bine pregatite.Chiar daca nu vrea sa-ti deschida, lasa-le la usa, sau in cutia postala, pe fereasta, in scara, depinde unde sta... Apoi cazul doi pentru fata putin mai rece, mai distanta si putin capricioasa.Mai las-o cateva zile, timp in care ii mai dai cate un beep scurt cam de doua ori pe zi.Nu mesaje! Las-o sa vada ca nu te gandesti numai la ea. Apoi peste 5-6 zile, trimite-i un mesaj in care sa-i zici ca ai vrea sa vorbiti despre cele petrecute, sa vezi daca se mai poate salva ceva sau nu.La intalnirea asta neoficiala o sa ai cu tine trandafirul rosu. Daca nu merge niciun caz, inseamna ca nu simte nimic pentru tine sau doar prietenie.Totusi, incearca in functie de caz.Succes!

| alexutz4love a răspuns:

Stai la calm,cu fetele e in felul urmator,nu stai dupa ele,si le faci toate poftele si alte prostrii,fara pareri de rau,daca ea vede ca tu esti in limba dupa ea si ai face oroce sa va impacati te ia de prost,spune ca a mai adaugat unul la colectia ei de pretendenti "identici" care ii fac poftele si nu sunt diferiti; fetelor le plac baietii hotarati,asa ca daca ti-ai sustinut ideile cand te-ai certat cu ea, arata-i ca ai gandit bine, si nu ceda...si sa fii amuzant, in locul tau daca m-as intalni cu ea pe afara, as trage-o putin si i-as sopti la ureche ca am iertat-o si ca poate sa iti dea drept premiu un pupic.nu stiu cat o sa mearga ca majoritatea fetelor nu prea au mentalitatea deschisa, dar incearca si poate o sa iasa ceva frumoswinking

| dragon_3401 a răspuns:

Du-te cu amandoua! bafta!

| barmanhaicumata a răspuns:

Nu chiar de loc adica daca tineti unu` la altul este o chestie foarte sweet din partea tahappy mult succes oricum

| Bonita_8577 a răspuns:

Daca te duci cu atatea o sa-si dea seama ca o iubesti.Nu renuntala nimic pentru ca chiar o s-o bucure. poate prima data o sa te refuze.dar daca sti cum sa te porti cu ea vei vedea ca o sa fie binehappywinking!