| Lia1Lia1 a întrebat:

Am o mica intrebare. Atunci cand iti place de cineva, si e cu 3 ani mai mare SI ȘI EL TE PLACE PE TINE, e ciudat? Adica ca e mai are? Mi se pare mai matur decat baietii de varsta mea. Adica ma inteleg foarte bine cu el. Pentru baietii de varsta mea trebuie sa imi schimb personalitatea ca e prea copilareasca. Pentru el nu trebuie sa imi schimb nimic, pot sa fiu eu insumi si nu ma judeca.

Răspuns Câştigător
| slayer09 a răspuns:

Totul e in mintea ta, daca tie ti se pare ciudat asta nu inseamna ca altora li se pare, fiecare traim dupa cum percepem viata, intre mama si tata au fost 10 ani diferenta. Daca tu crezi ca pentru tine e ciudat, asa va fi. Daca nu e, nu este. Nu te lua dupa lume, moda, si tot ceea ce mai gandeste lumea daca nu este spre folosul sufletului tau. In rest, tu decizi cum vrei ca viata ta sa fie. Si ca sa iti raspund la intrebare din perspectiva mea 3 ani diferenta nu inseamna nimic intr-o relatie

| Lia1Lia1 explică (pentru slayer09):

Nu e ciudat pentru mine, unii ma judeca pentru chestia asta. Pentru mine e normal

| slayer09 a răspuns (pentru Lia1Lia1):

Lumea va judeca mereu, tu ar trebui sa iti gasesti vocatia interioara si sa nu mai pleci urechea la judecata lumii, fa ceea ce simti cu inima si gandesti cu mintea in acelasi timp, daca mintea cu inima se leaga atunci sigur nu vei gresi, dar nu te lua dupa lume ci dupa constiinta ta. Si totul va fi bine.

| Lia1Lia1 explică (pentru slayer09):

Stiu ca lumea va judeca mereu. Dar chestia e ca totii o sa ma creada curva.

| OrdanKarris a răspuns (pentru Lia1Lia1):

Curva nu esti atunci cand iti place de unul mai mare ca tine. Curva esti atunci cand esti cu cineva in relatie si ti-o pui cu altii, oricare altii, mai putin ala din relatie. Aia e curva. Faptul ca tie iti place de unu mai mare ca tine si esti si deschisa sexual, nu inseamna ca esti curva, inseamna ca esti normala. Societatea niciodata nu va avea interesul tau cel mai bun. Intotdeauna societatea va gasi motive sa judece si niciodata nimic in favoarea ta. In viata asta trebuie tu sa traiesti pentru tine si dupa aspectele care iti aduc prosperitate. Societatea nu va stii niciodata ce e bine pentru tine. Daca traiesti pentru societate si ce spune societatea despre tine, pregateste-te pentru o viata plina de dezamagiri, frustrari, esecuri, oportunitati pierdute. Societatea nu trebuie sa stie ce faci tu in dormitor.

| slayer09 a răspuns (pentru Lia1Lia1):

Pai de ce te-ar crede lumea ca esti curva daca tu placi un baiat mai mare ca tine cu 3 ani si vrei sa fii cu el? Ascunzi ceva mai mult de atat? Orice decizie pe care o iei si orice fapta pe care o faci va avea consecinte: faci fapte cu constiinta curata, vei culege consecinte bune, faci fapte in care constiinta te mustra vei avea consecinte negative si nu va fi bine. Gandeste-te inainte de a actiona ce fel de consecinta va avea fapta ta si asuma-ti. Nu te cunosc, dar avem un creier si o inima, cele doua trebuie' sa fie pe aceeasi unda ca sa fie totul bine.

11 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

3 ani nu e o diferență mare.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Deci esti gay?

| brokxy a răspuns:

Nu conteaza eu am fost cu cineva si cu 25 de ani mai in varsta laughing)))
Daca crezi ca 3 ani e ciudat... =]] In dragoste nu conteaza varsta ci conteaza ceea ce simti tu pentru acea persoana

| GirlOnline81 a răspuns:

" e cu 3 ani mai mare..."

Atâta timp cât exista dorința de a fi impreuna, nu văd unde e problema.

| OrdanKarris a răspuns:

Sunt cupluri in care diferenta de varsta nu e 3 ani, ci 30 de ani.