| Ioana184 a întrebat:

am și eu o problema! Iubitul meu are 17 ani și e mereu obosit,nu are pofta de mâncare, abia mănâncă pe zi și îmi fac griji,e cam palid,a pierdut câteva kilograme,am incercat sa vorbesc cu el și mi-a zis că din cauza mătușii lui pe care o considera ca o mama,,o iubește mai mult decât pe mama lui,nu mai mănâncă, (femeia asta a plecat în Germania de vreun an și nu s-a mai întors și lui îi e foarte dor de ea,,plânge uneori ) și nu știu ce să fac, măcar să mănânce, mi-e frica că o să i se facă rău și o să cadă pe jos pe strada, cum aș putea să îl fac măcar să se atingă de mâncare? E posibil să aibă și vreo boala ptc e foarte obosit?

9 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Prima data trebuie sa-l vindeci de dorul matusii lui, abia apoi sa incerci sa-i dai dai de mancare. Degeaba il fortezi daca problema ramane nerezolvata.

| Ioana184 explică (pentru Nemessys):

Mătușa lui și-a bătut joc de el,sunt langa el,îl fac fericit,îl fac să râdă,avem o relație frumoasă,de viitor ( mă cerut de nevasta ) dar când aude de femeia asta se întristează,,ii da lacrimile,și cel mai rău e, că femeia aia, apare în viața lui cand se simte mai bine, și pare vindecat, apoi iar plânge și se întristează din cauza ei

| darrio2007 a răspuns:

Eu cred ca este indragostit de ea. Cam asa par simptomele.

| Ioana184 explică (pentru darrio2007):

Nu e, sunt rude, doar o considera că o mama, ea la lăsat sa faca ce vrea, nu i-a spus nu

| AliGab a răspuns:

Fuguta la doctor, cumnatul meu avea aceleasi simptome si a murit de cancer la doar 19 ani

| Ioana184 explică (pentru AliGab):

Doamne și eu cum ii spun că e posibil sa aibă cancer, după chiar nu o sa mai vrea la doctor

| Ioana184 explică (pentru AliGab):

E posibil sa fie de la rinichi? Îl mai doare rinichi

| AliGab a răspuns (pentru Ioana184):

Nu te speria. Nu am spus ca are cancer, ci am vrut sa subliniez ca este foarte bine daca s-ar suce la un medic. Doar un doctor ii poate da diagnosticul corect dupa o consultatie, respectiv analize, nu iti poate spune nimeni pe internet ce are iubitul tau. Convinge-l cat devrepede poti sa se duca la doctor si sa isi faca niste analize (macar hemoleucograma in prima instanta)

| darrio2007 a răspuns (pentru Ioana184):

Astea sunt simptome de indragostit. orice ai spune. Sau este cam imatur.