| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU! Deci mai demult prietena mea mi-a spus că vrea să se uite pe Smart TV (asta am eu) și i-am spus că ne vom uita la filme pe TV-ul meu când vine la mine, dar acum îmi zice că nu mai vrea și nici măcar nu mi-a spus de ce nu mai vrea, a schimbat imediat subiectul. Asta mă întristează destul de mult, chiar dacă poate nu ar trebui să mă supere. Întrebarea mea este: ce să fac? Nu prea mai vreau să fiu prietenă cu ea, dar o altă prietenă îmi va face în ciudă că ea este prietenă cu fata care m-a întristat mai sus.

Răspuns Apreciat de Editori
| Cryyys87 a răspuns:

Buna, draga Valentina.

As fi curioasa care este varsta voastra, dar presupun ca nu trece de majorat, pentru ca atunci cand o sa cresteti o sa vezi si tu si ea altfel situatia.

Pana una alta, imi permit sa spun ca ar trebui sa vorbesti cu aceasta, si sa afli care este nemultumirea, si in acest fel poate ajungeti la un numitor comun.
Sa stii, ca oamenii au diferite stari si nu inseamna ca acest lucru are legatura neaparat cu tine, dar important este sa ajungeti sa va cunoasteti cu adevarat, pentru a functiona in armonie.

Aici vei gasi raspunsuri generale, sfatul meu este sa vorbesti cu prietena ta.

Succes!

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Buna consider ca daca esti fată nu ar trebui sa te întristeze ca nu vine ea sa se uite la smart tv mare smecherie nu este azi sa ai smart tv, daca erai baiat si invitai o fata la tine acasa sa vede ti un film pe tv smart si ea nu mai dorea acest lucru puteai deduce ca te a refuzat ca daca erai băiat sigur aveai si tu sentimente pentru fata aceea, dar daca tu esti fată ce te întristezi ca ea numai vine la tine? Treaba ei, o sa va vedeti cu alta ocazie. Ce varsta ai? Dar prietena ta?

| Violleta2022 a răspuns:

Cati anisori aveti?

| halogen001 a răspuns:

Nu e nici o problema. Nu e motiv de suparare sau de stricare a prieteniei. E ceva ce nu trebuie luat in seama.

| Sophieka a răspuns:

Nu trebuie sa povestesti prietenelor / colegilor despre relatia ta cu alte prietene / prieteni sau ce se intampla la tine in casa.

Nu are ce ciuda sa iti faca din moment ce tu nu o mai vrei pe aia ca prietena...

Prietenia nu o merita oricine... Prietenia trebuie sa fie un grad pe care il primeste cineva daca merita.

Ignorale si mergi mai departe cu viata ta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toate intrebarile tale puerile incep cu "Hey TPU", mai mult de 10 ani nu cred ca ai. Moderatorii, ne mai facem si noi treaba?

| Ana2920 a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci cum vrei să încep? Majoritatea oamenilor încep cu "Hey TPU"

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Fa ce crezi tu ca este bine pentru tine alegerea îți aparține Tu ști ce este mai bine pentru tine cu Adevărată