| JonD a întrebat:

Este o fara care imi place,obisnuiesc,cand ies afara,sa stau prin fata blocului la ea,pentru ca acolo stau mare parte din prietenii mei si nu am vazut-o toata saptamana la scoala, stateam acolo la ea in fata blocului si vine ea cu prietenele ei, atunci cand ma vede am observat ca s-a impiedicat si sa uita spre mine asa mirata apoi a inceput sa zambeasca.Ce credeti? Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| Artemis94 a răspuns:

Probabil ca te place happy totusi pentru o fata este mai greu sa isi marturiseasca setimentele. Asta nu inseamna ca trebuie sa o faci tuwinking. Ia-o usor prima data un salut mai specific (daca intelegi la ce ma refer), pe urma incearca sa intri in vorba cu ea, o poti invita la un suc, 3d, etc happy succes

| DWDT a răspuns:

Eu cred ca te place. dar mai poate fi o varianta: sa isi bata joc de tine. asa fac toate fetele. totusi, eu cred ca te place asa ca profita MAAN

| Gabi7zu a răspuns:

Dude! nu inseamna ca te place sigur, poate era mirata ca te uitai tu prea insistent la ea si dupa aceea isi aduse aminte k se impiedica si poate de aia zambi... Totusi poti sa te duci la ea si sa o intrebi daca ar vrea sa iese cu tine la un suc, ceva. abordeaz`o pe mess daca ii stii id`ul si vorbeste cu ea diverse, nu neaparat chestia asta. nu sta toata ziua pe capu ei sa nu creada dpaia k esti vre`un obsedat... trebuie sa faci tu primul pas, pana la urma doar nu vrei sa te invite ea, nu?big grin
Bafta

| JonD explică (pentru Gabi7zu):

Nu ma uitam la ea, sincer nici nu ma asteptam sa apara, ma uitam pur si simplu in gol

| Gabi7zu a răspuns (pentru JonD):

Ma rog s`ar putea sa te placa dar nu trebuie intotdeanuna sa crezi asta. Mai sunt unele fete dragute cu tine sau care rad asa din orice. Nu trebuie sa pornesti din start cu ideea ca gata te place si e ceva sigur, s`ar putea sa fii luat in baza dpaia. ziceai k este cu tine in sc dar daca e cu tine in clasa nu prea cred ca o sa fie ceva de durata, poate doar fugitiv asa. iti zisei cel mai bine daca te duci si vbesti cu ea, poti sa ii zici ca e mai draguta decat fetele din preajma ei si ca ai vrea sa o scoti la un suc(asta mi-a mers cu boboacele din liceu)

| blackmoon a răspuns:

Eu cred ca te place norocosule profita de ocazie invit-o la un suc o inghetata succes maxim si nu uita sa nu profiti de asta daca iti place cu adevarat de ea byyeee!

| Pitea_Claudiu_1998 a răspuns:

S-a uitat la tine c cazuse si ii era rusinelaughing