| gaby140 a întrebat:

Imi puteti da niste sfaturi despre cum sa ma recuperez dupa o relatie pierduta in care am fost tradat? Cel mai bun sfat primeste FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu ai nevoie de recuperare, ci de putina cunoastere a naturii umane.La varsta asta poate nu realizezi suficient ca in viata o multime de lucruri se pot schimba, chiar si cele pe care le-am dori eterne.,, Tradarea,, de care vorbesti e o dovada in acest sens.In orice moment poate aparea ceva,sau cineva,care sa ne distraga atentia in alta directie,ori sa ne convinga ca,de fapt, ne dorim altceva decat ce am pretuit la un moment dat. Dragul meu, viata nu e decat un sir lung de schimbari, altfel ar fi plictisitoare, iar cele mai multe schimbari se petrec in oameni.Nu dureaza mai mult decat un,, flash,, ca sa-ti schimbi o preferinta, sau sa-ti dai seama ca te atrage alta directie.Pana la o stabilitate intr-o relatie, pe termen lung, e nevoie sa cunosti mai multe variante, ca alegerea ta sa insumeze cat mai multe din preferinte. Poate iubita ta si-a dat seama ca pentru ea nu esti complet.Trebuie sa treci prin asta meditand la aceste lucruri.Capul sus si bafta spre o noua relatie! Pana atunci, ocupa-ti timpul cu ce te atrage mai mult si cauta un prieten de suflet.Pa.

| Chetrin a răspuns (pentru Danut_Popa_1961):

Stii cred ca mai multa dreptate ai tu.

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! gandeste-te ca acel suflet nu te merita si ca tu, meriti un suflet bun cu adevarat care sa te iubeasca! e cea mai buna recuperarehappy
O zi frumoasa sa ai si multa intelepciunehappy

| Gaabi32 a răspuns:

Autoconvingete ca nu a meritat.Incearca sa nu stai singur, stai cu prieteenii tai sau sa ai mereu ocupatie pentru a nu te gandi la relatia pierduta, mai greu va fi noaptea dar incerci sa asculti muzica mai vesela pana adormi.

| gohsty a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu o persoana care sa te ajute, sa te asculte si care iti e prieten.Trebuie sa fie cineva care ti-a fost alaturi in vremurile astea si ti-a dat sfaturi, etc. Vorbeste cu el/ea si descarca-te.Iesi cu prietenii or uita-te la un film interesant.

| Chetrin a răspuns:

Poti sa iesi prin lume sa cunosti pe altcineva sau sa intri pe un site de intalniri. De ce nu incerci sa o uiti? Asculta glasurile unnei persoane dragi. Incearca sa fii curajos, dar totusi sa te descarci. Poti sa ii spui parintilor tai sau sa mergi la niste amice deale tale.