| elilavi a întrebat:

In cazul in care nu vreau sa incep serviciul dupa terminarea celor 2 ani in care am stat in concediu de maternittate, primaria mai imi banii pe indemnizatie? pentru ca, conform actelor de la primarie, am intrat in concediu de maternitate pentru 2 ani in mai 2008, iar eu serviciul trebuie sa-l incep pe 1 martie cand face fetita 2 ani.

Răspuns Câştigător
| ele30 a răspuns:

Nu iti da indemnizatia decat pe martie atat in rest nu mai ei asa am luat si eu si am inceput munca din oct si atunci a implinit baiatul meu doi ani in noiembrie mi a venit numai alocatia de 200 si din dec alocatia de 42

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, numai primesti indemnizatia.

| EUSIATIT a răspuns:

Iti da indemnizatia pina la data cind face 2 ani. trebuie sa te i8nteresezi la ei. dar conform legii daca copilul face 2 ani la 1 martie nu ti mai dau banii pentru ca au copia dupa certificatul de nastere, daca cumva nu verifica ei si la o revizie a dosarelor s ar putea s adai bbanii inapoi, asa ca e bine sa nu faci ceva nelegal. e in defavoarea ta

| myam33a a răspuns:

Deci vei fi platita de primarie doar pana in luna mai, de acolo te descurci, cu sau fara serviciutongue