| Paula_7983 a întrebat:

Iubesc un băiat, dar el e indiferent..cu toate că am avut o relație cu el timp de 3 luni...cum să procedez cînd el nu-mi oferă nimic în schimb? vreau să-i arăt și eu nepăsare și indiferență, cum să-l cuceresc din nou?

Răspuns Câştigător
| Shim'on_Alexander_1992 a răspuns:

Paula,in primul rand,cand incepi o relatie trebuie sa incepi o relatie pentru ca iti doresti tu o relatie, nu pentru ca SIMTI CA AI NEVOIE de o relatie.
Cand intri intr-o relatie cu sentimentul ca ai nevoie sau ai avut nevoie de o relatie pana in acel moment, vei vedea ca relatia nu va avea foarte mare succes, si ca desi sunteti doi, te vei simti singura.

Viata e atat de frumoasa si merita sa fie traita.Cauta sa TRAIESTI nu doar sa SUPRAVIETUIESTI. De ce sa ii arati nepasare si indiferenta? Ai pierde timp pretios.In timpul in care iti bati capul cu indiferenta si nepasare fata de o persoana(sau mai multe) ai putea sa inveti un nou hobby,ai putea citi o carte interesanta de dezvoltare personala, sau chiar seductie(Cum iti doresti tu).

Meriti sa fi iubita. Voi fetele va bazati mai des pe sentimente, iar asta va face sa fiti niste fiinte absolut minunate. Faptul ca baieti se bazeaza pe logica, si realizeaza mai tarziu ce au pierdut, e alta poveste :-)
Fixeaza-ti niste standarde, incearca sa iti "setezi" niste aspecte pe care ti le doresti la baiatul potrivit pentru tine.Altfel in viata ta, "cad" baieti la nimereala(random) si iti va fi greu sa afli totul despre acea persoana, cand ai putea sa intrebi tu direct, de fiecare aspect in parte(cum iti doresti tu baiatul potrivit pentru tine).

Scuze daca ti-am dat mult sa citesti.Las asta pentru final, te va ajuta:

http://www.youtube.com/watch?v=v6bjLsQP9_E

O zi superba in continuare Paula, si sper ca te-am ajutat :P Keep smiling :-)

| Lamaitzza a răspuns (pentru Shim'on_Alexander_1992):

Multumesc pentru acest raspuns, m-ai ajutat si pe mine.

| Paula_7983 explică (pentru Shim'on_Alexander_1992):

Foarte frumos...desigur că m-ai ajutat :**

9 răspunsuri:
| Linda a răspuns:

Fa astfel incat sa fii curtata de alti baieti. Poate asta il determina. Daca nu, nu.
Citeste carti, invata sa canti la un instrument, fii foarte buna la scoala, fa un sport, invata o limba straina, fii eleganta. Ca sa aiba ce sa aprecieze.

| pisoias a răspuns:

Pai nu inteleg de ce il mai vrei? Oricat de mult l-ai iubi tu daca lui nu-i pasa de tine n-ai ce sa faci.Invata sa te apreciezi singura si nu cersi dragostea nimanui.

| Holocaust a răspuns:

Simţi tu că te evită, sau pur şi simplu aşa e felul lui de a fi(te întreb dacă a fost nepăsător şi pe durata acelor 3 luni)?

| Paula_7983 explică (pentru Holocaust):

Nu, a fost grijuliu..imi spunea cuvinte plăcute.mă făcea să mă simt specială.

| misu a răspuns:

Nu sa u terminat baietii, nu insista tu, daca nu pune pasiune el, lasa l

| Cleopa a răspuns:

Daca lui nu ii pasa de tine nu ai cum sa-l cuceresti. gandeste-te ca nu merita atentia ta, ca lumea e plina de barbati si ca nu trebuie sa suferi tu dupa unul care e indiferent cu tine. daca o sa fii din nou cu el nu o sa faca decat sa-si bata joc de tine, asa ca nu ii mai da atentie, asta daca nu vrei sa suferi si mai mult. indrepta-ti atentia spre un alt baiat si incearca sa il uiti pe el. pup

| Paula_7983 explică:

Astăzi de esxeplu mi-a făcut cu ochiu în școală..nu am reacționat, am început a rîde... vreai totuși să-i demonstrez că ca mine n-o să mai găsească niciodată.