Întrebare recomandată | wtxwhdxifdjebdd a întrebat:

Lucrurile stau astfel.In urma cu 4 ani, trebuia sa dansez pentru un rahat de concurs cu o colega.Si imi era sila de ea. Mirosea de zici ca era dracu.Ii spuneam in fiecare zi sa isi faca o baie ca rau n-are sa-i faca si ca mai pot respira si eu aer curat. Mirosea a voma.Ce-i care erau mai aproape de mine la dansuri stiau bine asta.Si cand ii spuneam, fiind mici, ea imi raspundea:"Daca dansul asta nu este bine o sa-i spun "lu' mama ta" sa iti ia televizorul s.a.Si m-am enervat tare.Chiar foarte.Atunci am inceput sa le spun tuturor sa se apropie de ea sa vada ce pute ca sa intre in rahat.La inceput n-a decurs asa de bine.Si dupa ce si-a facut o baie, am renuntat.Problema vine de la faptul ca si ceilalti si-a dat seama de "mireasma ei",astfel lucrurile inrautatindu-se "groaznic" (pentru ea). Toti o batjocoreau,inclusiv manierele i-au fost pocite(pe buna dreptate din pacate),ca manca ca o "scroafa".A fost numita regina paduchilor, o rapanoasa, o jegoasa, ca a fost un limbric scos pe...(restul siti).Si asta nu-i nimic. Daca v-as spune tot probabil as fi exilat, nu doar eliminat/inlaturat de pe acest site.Toate acestea numai intr-un singur an.Si-a pierdut increderea de sine in totalitate nu mai vorbea cu ceilalti si chiar nebagandu-i in seama o injurau si ii ziceau in fata in grup de cate 5, glumeam, prea putin cate 5, toata clasa, exceptand eu si cativa, ii erau aruncate lucrurile in clasa, colegii mei jucau fotbal cu penarul si ghiozdanul ei! Ii aruncau lucrurile in toata clasa! Chiar si daca plangea! Si daca cineva o atinge din greseala se sterge imediat de ceva ca sa nu ia "raia".N-are nimic dar sa fac toti.Chiar si eu ca sa nu intru in rahat.Si cei mai blanzi colegi care nu-ti spun pas fac asa.Situatia alsa de dorit foarte multe.Cand iese la tabla e facuta de rahat de toti din clasa + profesorii care nu-s asa intelegatori.Ii e frica sa vorbeasca cu atlii ca sa nu fie injurata si sa nu rada toata clasa.A ajuns sa fie folosit-a de fete din scoala ca au vazut-o sperioasa.Bani n-are acasa(a spus si in clasa pentru cumpararea unei carti), prea frumoasa nu e si are note de tot cacatul.Cea mai mare medie a ei a fost 7, 80.In prezent este in stare de repetentie si n-are respect de la nimeni.In continuare se jaoca fotbal cu penarul,ghiozdanul si lucrurile ri,incontiinuare geaca ii este aruncata la gunoi si este umpluta de flegme(la fel si fata ei), incontinuare nu are curaj sa isi impuna punctul de vedere, incontinuare i se atribuie injuraturi dureroase la fel si comparatii cu paduchii, limbricii, parazitii etc...
Si repet e in stare de repetentie.Si-asa viata ei e pe duca practic.Pana si vocea ei spune asta.Parca-i traumatizata. Daca mai ramane si repetenta...nici nu pot scrie.Nici in clasa unde a stat 7 ani si jumatate de zile cu acei colegi nu se poate integra.D'apoi in alte clase.Si repetenta de asemenea.Cum pot sa o ajut sa isi revina la normal? Ca 3 ani i-a fost foarte bine.Dar fara sa stie ceilalti, pentru ca voi risca sa am parte de acelasi respect.Nu-i corect ca o persoana sa pateasca asa ceva.Nimeni nu merita(in afara de cativa de la mine din clasa), care nu o lasa in pace deloc.Numai in soapta are voie sa vorbeasca. Daca vorbeste mai tare(pe ton normal), cam toti o iau la baza.Se iau pana si de viata ei privata.inventeaza altii posibile relatii, ca se drogheaza, ca fumeaza etc...
Cum pot sa o ajut fara sa stie ea sau ceilalti? Sa o ajut sa isi revina la normal? Chiar daca o solutie ar fi sa se transfere nu o s-o faca niciodata si nu stiu de ce. Fara sa afle nimeni(sa foiu anonim).Sa nu ma afecteze in nici un fel.Stiu ca e vina mea in foarte mare masura cu privire la aceste aspecte insa trebuie sa o ajutam sa iasa din situatia asta groaznica.
Ce e mai ciudat di toata intamplarea asta e ca am primit mai mult repsect ca le-am spus celorlalti ca mirosea urat.

?
P:S:Nici o minciuna, nici o exagerare tot ceea ce am spus e mai mult decat adevarat.Si se aplica mai ales in prezent.

90 răspunsuri:
| Dya1299 a răspuns:

Si noi avem in clasa o astfel de fata,cred ca ar trebui sa incerci sa vorbesti cu fete bune la inima nu conteaza din ce clasa, poate o primesc in grupul lor, asa ea si-ar mai reveni, in orice caz e foarte urat ce ai facut, daca nu citeam decat prima parte as fi zis ca esti un monstru.

| Scumppy_Anitza_1998 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa mergi intai la ea sati ceri scuze pentru ce ai facut apoi sa le inmoi inima colegilor tai eu am doi repetenti in clasa cam la fel ca ea un baiat si o fata cu baiatul se intelege toata clasa si nici nu au tupeul sal jigneasca da pe fata, o jignesc o bat etc si ma dipera ca uneori ea incepe doar pentru ca vrea sa fie in centrul atentiei

| wtxwhdxifdjebdd explică (pentru Scumppy_Anitza_1998):

Eu am unu' care a ramas 2 ani. Si da, cam asa e si la mine.