| georgy7165 a întrebat:

Lucrurile stau cam asa: in acest weekend parintii mei vor sa mergem la Ocna Sibiului impreuna cu o alta familie.Mai devreme m-a sunat o prietena sa ma intrebe daca vreau sa merg cu ea si cu alti prieteni pe munte(noi vorbisem despre asta saptamana trecuta dar nu a ramas nimic stabilit).Eu nu stiu cum sa procedez ca totul sa fie bine.Cel mai mult ma deranjeaza ca lucrurile se intampla in acelasi timp si nu stiu ce sa fac.
Voi cum ati proceda?

Răspuns Câştigător
| christianlaroka a răspuns:

Eu daca as fii in locul tau, as vorbii cu parintii, le-as explica situatia si m`as duce cu prietenii pe munte, pentru ca, cu parintii o sa te plictisesti. Acum depinde si tu ce varsta aiwinking.

9 răspunsuri:
| Parker a răspuns:

Du-te cu prietenii, logic.

| Amelya02 a răspuns:

M-as duce la Ocna Sibiului si as vorbi cu prietenii sa amanam "excursia" pe munte. happy

| anduta1999 a răspuns:

Du-te la Ocna Sibiului cu prietenii te poti duce la munte in alta zi dar acolo cu familia nu...Asa am procedat si eu intr-o situatie la fel ..Sa te distrezi happyBafta! funda?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai te duci cu prietenii, cu parintii e posibil sa te plictisesti.

| CristinasiVlad a răspuns:

Eu m-as duce cu familia. pentru mine familia e mai presus de toate happy. si in plus nu ai ce pierde. la Ocna Sibiului e chiar tare..si eu am fost
eu asa as proceda.
funda?

| Cadillac a răspuns:

Cati ani ai? Daca ai peste 15-16 ani parinti tai sigur nu vor zice nimica daca o sa te duci cu prieteni.

| FortaSteaua2012 a răspuns:

Pai du-te cu cine vrei. E alegerea ta cred ca parintii tai ar fi de acord sa mergi cu prieteni. Depinde si unde iti place mai mult la ocna sibului sau la munte. Tu alegi. Degeaba mergi cu familia cum zic unii si nu te distrezi deloc. Dar poate si cu prietenii nu o sa-ti placa. Cu prietenii poti iesi de multe ori dar cu parintii este mai rar. Oricum tu alegi.

| antonix a răspuns:

Depinde ce prieteni ai sau cum ai familia cu cine te distrezi mai tare.

| biateo98 a răspuns:

Pai... eu m-as duce cu parintii pentru ca sunt mai importanti decat prietenii si in plus este atat de frumos la Ocna Sibiului... crede.ma nu ai ce pierde
Funda?