| Andradalaura a întrebat:

M-am certat cu iubitul meu si acum imi cere sa ma intorc la el dar asta presupune sa renunt la un bilet de plecare in Italia si sa renunt si la familia mea sad daca ca intorc la el nimeni din familia mea nu vrea sa mai vorbesca cu mine sad tin sa mentionez ca am mai ramas o data pentru el si a fost cat de cat bine ..au fost certuri ca in orice relatie dar in mare parte a fost bine happy nu stiu ce sa fac? azi eu trebuie sa imi decid soarta crying plec la el sau raman cu familia mea? eu il iubesc foarte mult si as ramane dar nu imi pot face nici familia sa sufere crying( nu stiuuuuu. ajutati-maaa crying(

20 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu as merge la familia mea pentru ca nu am de unde sa stiu ca daca as ramane va fi bine, poate azi va fi bine si maine se desparte de tine si atunci ce faci...te dai cu capul de pereti?

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Mai bine alege familia deoarece baieti poti gasi ori unde, dar nu peste tot poti gasi o familie, crede-ma! Acum tu urmeazati inima, dar asta ar fi sfatul meu!(familia)
O zi buna!

| Andradalaura explică (pentru Anonima264):

Multumesc pentru sfat.dar nu inteleg chestia asta de a alege cand poti sa le ai pe amandoua ..pana la urma iti formezi alta familie si nu iti poti alege barbatul in functie de familie ..inima...mi-as scoate-o din piept asa nu m-as mai gandi nici la el nici la familie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar nu înţeleg de ce trebuie să alegi.
Părinţii ar trebui să accepte ce vrea fiica lor.să-i respecte decizia.
Eu zic să-ţi asculţi inima. Dacă vrei să mergi la el, dar te opreşte gândul că părinţii tăi nu vor mai vorbi cu tine, e decizia lor.Ai dreptul de a-ţi forma o familie, de a fi alături de cel pe care-l iubeşti.

Analizează lucrurile şi fă ce îţi doreşti să faci... fără să regreţi mai târziu.

| Andradalaura explică (pentru anonim_4396):

In sfarsit cineva care e deaccord cu mine ...parintii mei doar gandesc ce e mai rau despre el ..ca nu e potrivit si ca la un moment dat am sa ma despart de el si tot la ei o sa ajung ..chestii de astea ..si multe altele care dor...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andradalaura):

Daca gandesc ce e mai rau despre el, demonstrati-le ca se inseala!

| Andradalaura explică (pentru anonim_4396):

Mersi pentru sfat dar orice le-as zice e cel mai rau.ele vor pentru mine fat frumos pe cal alb

| chazz a răspuns:

Eu zic sa ramai cu familia ta, nu are rost sa detaliez deoarece au facut-o deja altii.
numai bine si ai grija de tine!
si nu uita cand faci ceva gandeste-te mereu la toate posibilitatile.viata este ca un meci de sah fiecare mutare are o repercursiune asupra noastra fie buna sau rea.

| Ana_4223 a răspuns:

Chiar daca il iubesti mult eu cred ca ar trebui sa ramai cu ei nu cu el, baieti mai sunt nu este el singurul, iar daca te.ar iubi cu adevarat ar trebui sa fie barbat si sa.ti respecte decizia si sa inteleaga ca acolo iti este mai bine decat cu el.

| FrumoasaTa a răspuns:

Eu spun ca vor mai fi baieti care sa te faca fericita.Nu merita pentru un baiat sa renunti la o astfel de oportunitate si mai ales la faminia ta. Daca te iubeste te va astepta sa te intorci din Italia si te va cere insasi de la parintii tai daca puteti sau nu sa fiti impreuna.Parerea mea

| Andradalaura explică (pentru FrumoasaTa):

Multumesc frumos pentru sfat :*

| paceandlove a răspuns:

Familia,nu el te-a facut, daca e prima iubire o sa mai fie altii daca v-ati certat des nu sunteti facuti unul pentru altu ramai cu familia

| mirelushhh a răspuns:

Am fost in aceeasi situatie ca tine... eu am ales sa plec (tot in Italia big grin ), iar acum imi este foarte bine. Sunt casatorita cu un barbat extraordinar (precizez ca este tot roman) si nu regret nici macar o secunda alegerea facuta.
Tu ai mai ramas odata pentru el in tara si nu am mers, ce te face sa crezi ca acum ar functiona relatia?

| Andradalaura explică (pentru mirelushhh):

Pentru ca ne iubim ..eu nu pot sa trec asa de usor peste ..cand am trecut prin atatea impreuna ..crede-ma e o situatie aiurea sa iti doresti sa stai langa persoana iubita si parintii la 23 de ani sa nu te lase...e absurd ..si daca nu ar functiona as vrea sa vad eu asta nu sa imi impuna cineva

| mirelushhh a răspuns (pentru Andradalaura):

Am inteles ca va iubiti, dar si prima oara cand v-ati impacat va iubeati sau gresesc? si tot v-ati despartit.
Acum ramane la alegerea ta

| Andradalaura explică (pentru mirelushhh):

Ma bucur foarte mult ca tu ai parte de o casatorie minunata...dar eu am o nelamurire. exista sa nu te certi? exista sa nu te contrazici? nu stiu ...intreb si eu pentru ca sunt curioasa cum arata o relatie normala intre doi oameni.
da, ne iubeam ..ne-am despartit mai mult cu voia familiei mele ..eu am plecat de la el unde stateam dupa o discutie tampita.

| JessieXD a răspuns:

Daca te iubeste te-ar lasa sa pleci, pentru ca stie ca acolo vei fi fericita.Iar daca alegi sa nu mergi si sa ramai cu el, apoi o sa fie multe certuri cu familia ta, si nu cred ca vrei asta.Baieti mai gasesti, inteleg ca-l iubesti dar mai bine mergi cu familia ta.Mai bine ai pune familia pe primul loc, ca ei te-au crescut.
Si ar fi o faza, ramai cu el si apoi dupa cateva zile e posibil sa va despartiti si sa ramai singura. Poate vrea sa se razbune, sa nu mergi dar sa ramai si singura.

Parerea mea.

| Andradalaura explică (pentru JessieXD):

Stii ..pana la urma iti asumi un risc cand iubesti ..nimeni nu ar trebui sa ma puna sa aleg ..mai ales familia care ar trebuie sa fie langa mine nu sa ma forteze sa iau o decizie ...acuma m-am intalnit cu el sa-mi dea niste lucruri ramanse la el si am stat 2 ore in care mi-a tot explicat si am plans ca doi copii ..si ca de obicei mi s-a rupt sufletul cand am plecat ..stii si cand iubesti nu gandesti ca mai sunt altii sau nu. posibil sa fie dar nu ca al meu

| fetitzatah a răspuns:

Eu iti zic sa ramai cu familia ta! e cel mai bine!

| chocotoff a răspuns:

Eu cred ca nu se merita sa-ti lasi toata familia pentru o singura persoana, deoarece pana la urma ei sunt cei care te iubesc cu adevarat, cei care te-au crescut iar daca ei nu sunt de acord sa pleci in Italia la prietenul tau, probabil ca nu sunt de acord cu el ca persoana, nu neaparat cu plecarea ta, in plus daca tine intr`adevar la tine, te-ar putea intelege si ar veni el.Mai sunt baieti pe lumea asta, incearca sa gasesti unul pentru care sa nu trebuiasca sa faci sacrificii chiar atat de mari. PwPici :* sper ca ti-am fost de ajutor big grin