| anonim_4396 a întrebat:

M-am indragostit de o fata de aici, de pe TPU.Stiu – pare aiurea, dar am citit cam tot ce a scris ea si pot spune ca mi-am dat seama de caracterul ei si deci cred are ceva aparte.Si sunt tentat sa incep sa vorbesc cu ea,dar in acelasi timp s-a intamplat aseara sa cunosc o femeie,in real-life,adica, si acum sunt putin derutat.Dar sa va spun cum s-a intamplat, apoi o sa va si cer un sfat.
Azi noapte pe la doua m-a sunat sor-mea aia mica(stiti-are 14).Nu v-am spus – m-am mutat cu chirie de vreo 3 zile, ca nu mai puteam sa stau cu mama, si asta pentru ca am o varsta si anume 41 - ii fac peste-o saptamana.Si deci era foarte tarziu, dar nu reusisem sa adorm - stateam pe TPU si ma uitam la poza de profil a fetei de care va spuneam ca m-am indragostit.
Deci ma suna aia mica-nervoasa:
-Scoala-te si vino urgent pan`-acasa?
-Da` ce te-a apucat la ora asta?
-M-am trezit sa ma duc la baie si am dat peste un bosorog care fuma pe scaunel in hol.
-O fi venit Mos Craciun si la tine, in sfarsit. Bucura-te…
-Deci vino acasa sa facem consiliu.Acum!
Si inchide.
Ma scol, ma imbrac, ies la lift – pauza - liftu` defect.Zic hai s-o iau pe scari – doua etaje nu-i problema.Nu v-am spus, eu stau la 6, mama sta la 4.Nu m-am mutat mai departe ca am zis sa fiu pe faza cand mai face ea cate-o ciorba sau o fasole-ceva,ca mie nu prea imi ies mancarurile astea,si e si normal,ca la urma urmei ce poti sa faci dintr-un baton de salam, un pate de ficat si doua cepe…
Bag cheia in usa,deschid si intru si vad ca era pe bune - pe un scaunel, chiar acolo pe hol, statea unu` asa de vreo 60 de ani(mama are 57), fuma si vorbea cu petu` de bere de 3 litri,de pe masuta…Si zic si eu:
-Hai noroc…
-Noroc…Tu cre` ca esti baiatu` ala mare, asa-i?
Si se ridica si imi ia mana, mi-o strange si m-am trezit ca ma ia si-n brate.Aici va dati seama ca m-am imuiat cu totul.Se aseaza iar si toarna repede intr-o cana si imi zice:
-Sper sa nu ma refuzi,bea cu mine un pahar,sa fie de sufletu` mortilor…
Eu de obicei,cand e vorba de baut,nu stau sa-mi zica omu` de doua ori,dar acuma ma cam nimerisem sa fiu asa putin mai incordat si deci i-am zis ca nu beau si ca sa nu insiste i-am zis ca sunt si cu masina. Apoi il intreb:
-Auzi bre,da` o fata mai mica-asa,n-ai vazut pe-aici?
-Aaaaa,surioara…? Doamne, ce fata cuminte,nu bea, nu fumeaza, bravo ei…
Il las si ma duc in dormitor la sor-mea.Statea in fund pe pat, fierbea toata si se cunostea ca se smiorcaise.Si ma ia din prima:
-Te duci imediat jos si-o aduci pe mama acasa! Acum!
-Da` ce face jos, unde e?
-E la un priveghi.Nu stiu la cine,da` gasesti tu, ca are negru-n usa…
-Pai daca nu stii cine-a murit, de ce-ai bocit?
-Pai daca m-a vazut ala dezbracata.Te misti odata, sau nu?
Si plec.Si ia-o iar pe scari.
Cobor deci si gasesc la parter o usa data de perete si cu insemnele deasupra ei.Intru si incep sa-mi fac loc printre invitati s-o gasesc pe mama.Si-o zaresc cum statea pe o canapea,langa o vecina pe care o cunosteam bine,ca ne mai imprumuta cu bani din cand in cand, iar langa ele o fata blonda, la vreo 25 de ani-asa,frumoasa, cu ochi verzi, un inger – nu altceva.Bine – era toata in negru, dar tot cu un inger semana.Si in clipa aia am si simtit fluturii. Dintr-o data-asa!
Bun-zic – ce fac acum? Ma apropii de mama, ii spun ``saru`mana`` si m-aplec si o pup pe obraji.Se uita ea la mine,face ochii mari,eu ii fac semn sa se dea mai asa,ea se muta, isi face o cruce mare,o trage si pe vecina mai langa ea,iar eu ma bag intre ele si inger.
Si ma gandeam ce sa-i spun,adica sa intru in vorba cu ea,dar nici sa para ca vreau s-o agat,ca nu prea mergea,eram totusi la o inmormantare,nu?
Si deci ma intorc asa spre ea, ma intristez cat m-am priceput si-i spun incet-soptit:
-…toti mergem acolo, odata si-odata…
Ea – nimic.Parca nici nu m-a auzit.S-a ridicat si-a plecat.…
Iar eu o priveam cum se departeaza(parca plutea…)fascinat de frumusetea ei…
Si cum ramasesem asa cu privirea pierduta in gol,o aud deodata pe mama:
-Da` tu pentru ce zici c-ai venit?
Imi revin si-i explic:
-Bre` vii putin pana sus, ca vrea aia mica sa facem nu stiu ce consiliu de familie, i s-a nazarit la ora asta…
-Mai bine te-ai duce sa iti iei un costum-ceva pe tine, si sa mai vii sa mai vorbesti si tu cu oamenii…Stai toata ziua-n casa pe net ca umflatii aia care se uita pe chat-uri sa vada femei dezbracate…
Avea dreptate.Adica ma refer ca avea dreptate in sensul ca eram imbracat cam aiurea,purtam un training de-ala ieftin cu care mai dorm uneori,cand mi-e lene sa ma mai schimb in pijamale.
-Pai si cand vii acasa?
-Vin eu,nu-mi purta tu mie de grija.Te duci sa te-mbraci,sau nu?
Si plec.Urc la mine,fac o baie,ma rad,si incerc mai intai un Armani,dar parca nu se potrivea cu evenimentul,asa ca iau un Pierre Cardin – nu mergea nici ala, si intr-un final optez pentru un Giuliano pe care l-am purtat la nunta mamei, a doua-adica. Apoi cobor la sor-mea sa vad ce mai face - dormea de rupea, cu un urs in brate.Ala batranu` dormea si el pe scaunel, acolo, pe hol.Bere mai era pe fund,dar am scurs sticla si-am umplut cana,c-am zis sa-mi fac curaj. Apoi imi amintesc de ce-am venit, ma intorc iar in dormitor la aia mica,ii iau parfumu de pe noptiera, ma dau juma`te din el, si ies.Cobor,intru si incep sa ma uit dupa blonda.Nimic.Iau la rand toate camerele – nimic.Parca intrase-n pamant(vorba vine).Ma duc la mama si-o intreb discret:
-Bre`,da` fata aia care statea langa voi aici,unde e? N-ai vazut-o?
-Nu era nici o fata aici,ce te-a apucat?
Zic – are chef de glume cu mine, asa ca o intreb pe vecina:
-Tanti, unde-i bre` fata aia blonda de statea colea mai acum o ora?
-Pai nu era nici o fata aici…
Nu stiam ce sa mai inteleg.Va spun - m-am plimbat prin toata casa aia si am mai intrebat asa,cum m-am priceput, pe unu`-pe altu`, si toti mi-au spus acelasi lucru:nu vazusera nici o fata blonda cu ochi verzi si toate alea ce le-am zis eu.
In fine.Am stat pana dimineata si tot am sperat ca e plecata pe undeva si ca se va intoarce, dar nu a fost asa.Intr-un final am urcat sus cu mama si l-am trimis acasa pe omu` ala care era ruda cu decedatul si pe care maica-mea l-a lasat sa stea la noi,ca acolo la priveghi nu se fuma,si…asta a fost tot….
Acum vreau sa va intreb:probabil ca am avut de-a face cu un fenomen poltergeist,de fapt sunt absolut convins de asta,dar spuneti-mi cum sa fac,pentru ca nu imi pot lua gandul de la fata aia blonda,si in acelasi timp,cum v-am spus,am inceput sa fac si o pasiune pentru o fata de aici,de pe site.
Si maine au loc funerariile – un alt aspect important.Ce spuneti,sa particip si eu la inmormantare,in ideea ca poate totusi apare si e o fata normala,sau sa renunt?
Si cu fata de pe TPU sa mai astept? Pentru ca nu sunt genul care sa mearga pe doua fronturi cum se zice.
Deci:sa ma duc la cimitir sau nu, maine, voi ce spuneti?
Va rog sa imi raspundeti serios.Intrebarea nu e troll sau altceva, deci fara glume.

Răspuns Câştigător
| Sashavalentine a răspuns:

Ai o imaginatie foarte bogata.

| anonim_4396 explică (pentru Sashavalentine):

Deci eu acum iti dau o fundita, pentru ce-ai zis tu in alta parte.Ca sa stii! Ca s-a schimbat regulamentul pe TPU…
Ma uitam prin raspunsurile tale si am citit ca la intrebarea ``cum arata baiatul ideal pentru voi?`` tu ai zis asa:``sa nu fie nesimtit,sa aiba simtul umorului,glumet,destept, interesant, de gasca, respectuos``.
Foarte frumos...
Chiar daca te-ai mai repetat tu putin-asa, tot mi-a placut...

| ISilvya a răspuns (pentru Sashavalentine):

Adevarat.

47 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dă un anunţ în ziar: "Pierdut un înger. Cine îl găseşte, să sune la XXX pentru recompensă". Poate ai noroc.

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Nu-i prea porno numarul meu de telefon?

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Inconstuientul, bată-l vina!hee hee
Vezi cu ce-l înlocuieşti.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Cred ca fata apare doar la priveghi. Eu zic sa omori un membru al familiei. Atentie! A vecinilor, nu a ta.
(mi-am amintit de testul acela psihologic ce bantuia pe net)hee hee

| anonim_4396 explică (pentru мιнαɛℓα36):

Mai bine stau linistit pana de 8 Martie.La cum cunosc eu femeile sigur o s-apara atunci...

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru anonim_4396):

1 Martie, 8 Martie si mai nou 9 Martie pentru femeihee hee Stii tu, de Mucenici se bea 40 de pahare cu vin. Sau 44?

| anonim_4396 explică (pentru мιнαɛℓα36):

Se beau 44, dar nu neaparat de vin.Poa` sa fie pahare cu palinca, de exemplu, deci mai mici.
Mai nasol e pentru cei care au avut probleme cu bautura si s-au lasat.Si pentru prietenii lor e nasol, de fapt.
Cum ar fi sa te duci dimineata la Biserica si sa te intalnesti cu unul care s-a jurat ca nu mai bea in viata lui, si sa-i zici…``eh, uite ma duc la slujba, azi e 44 de pahare``, si sa-l observi cum inghite-n sec. Apoi il vezi ca iti intoarce spatele si-l auzi infundat-asa:``du-te, mah, dracu`!``…
(Da` de ce scriem noi cu majuscule Mucenici si Biserica?)

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Da` de ce scriem noi cu majuscule Mucenici si Biserica?" - din respect pentru ceilalti, cititori credinciosi. happy

| whatevernvm a răspuns:

Doamne..nu pot sa cred ca am citit asta

| darrio2007 a răspuns:

Frumoasa poveste.Dar nu ai sa iei Oscar-ul.

| foxsilver a răspuns:

Eu zic s-o intrebi pe aia mica, pe sora-ta, ca pare cu mult mai descurcareata decat tine. laughing

Apropo, dai de baut de ziua ta?
Mie imi place " Puterea Ursului ":-P

| anonim_4396 explică (pentru foxsilver):

Ia trebuit lui NOname sa-mi dea numarul pe site...
Nu mai scap de voi acum!

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daaa...te-am asaltat, saracutul!;))
Ia si o melodie, merge pe fundal...

https://www.youtube.com/watch?v=kyFyAqLtHq8

| CoquineNoire a răspuns:

Promite-mi ca il acoperi pe bursucul si ma cuplez cu tine.

| neutrino a răspuns:

Asteapta, poate-ti trece.

| Fatamuntilor a răspuns:

Cine e norocoasa de pe TPU?laughingFata respectiva, stie?
Pai poti incerca sa mergi si la cimitir, cine sti..., apoi vezi unde ai mai multe sanse!

| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

Cred ca la cimitir am mai multe sanse...

| sofisis a răspuns:

Auzi, dar in sicriu te-ai uitat sa vezi...nu cumva era fata aia blonda cu ochii verzi?
Ca poate asa cum copiii mici se spune ca pot vedea spirite. poate pe masura ce imbatranesti iti revin "puterile" astea. tongue
Cat despre fata de pe TPU, daca e solterita y a la orden (singura si disponibila).da-i bice.

| Dariusuu a răspuns:

Cum se numeşte filmu?

| PedoBarbie a răspuns:

Bună povestea. Ai talent!

| Radu284 a răspuns:

Eu zic sa te duci la un medium, dar in acelasi timp sa-i trimiti si fetei de pe TPU un mesaj privat, vezi care din fete raspunde prima. Desi, daca nu poti interactiona cu ingerul decat prin medium, o sa fie cam naspa :/ Adica singura relatie intre voi ar putea fi legata de wet dreams...

| anonim_4396 explică (pentru Radu284):

Pai n-are nimic, ca eu sunt obisnuit cu relatii din-astea...

| AtateaConditii a răspuns:

Nu am citit tot ca nu avea rost. Du-te la cimitir sa il intalnesti pe inger ceri numarul de telefon, o adresa de facebook ceva si daca nu e interesata, mai insisti, iti dai tu seama daca vrea sau nu. Si daca nu merge cu ea incearca cu fata de pe TPU. Am asa o presimtire ca nu o sa te alegi cu niciunalaughing.

| anonim_4396 explică (pentru AtateaConditii):

Am asa o presimtire ca esti cam alintata...

| AtateaConditii a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da intreaba si pe-aici sa vezi daca fata de pe TPU chiar exista, ca poate e si asta din alte lumi.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Asta trebuia pusă la T/A!
Sănătate!

| Peaches a răspuns:

Mdea, sigur. Nu glumesc, eu cred ca tot o vraja e si povestea asta.

| rabbit2014 a răspuns:

Pai si fata aia de la ziua indragostitiilor ce ai facut cu ea? De se uita la rochii de mirese

| rabbit2014 a răspuns:

Mai,da ti- ai gresit cariera in viata

| anonim_4396 explică (pentru rabbit2014):

Tu crezi ca daca sunt mai batran-asa am uitat ce-am vorbit?
Am spus ca daca vii si-mi raspunzi, iti vad poza, si-ti fac doua complimente.Nu?
Da` de ce-ai rupt raspunsul in felul asta? Ca sa iti zic eu de doua ori aici ca esti frumoasa si dupa aia daca mai pun eu o intrebare in seara asta, iar vii tu si zici ceva si acolo – de patru ori - si eu trebuie sa iti spun ca esti frumoasa pana ma fura somnu`…Asa ai calculat, nu?

| rabbit2014 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da da

| CoquineNoire a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi ca e scatofila frumoasa.

| anonim_4396 explică (pentru rabbit2014):

Vezi ca daca te alinti asa, m-apuc si-ti fac un compliment de-o sa ma stie tot TPU-u` dupa aia!
Nu ma provoca!

| anonim_4396 explică (pentru CoquineNoire):

N-are nimic, ca si eu sunt tras prin inel...

| CoquineNoire a răspuns (pentru anonim_4396):

Stii cum se abordeaza o scatofila? ca in bancul ala...se duce una la baie si cand se intoarce o intreaba unu "ce faci frumoaso, te-ai (cum ar zice mamaia)...deşertat?"
si vezi tu cum continui...gen, sper ca nu ai tras apa, ca vreau sa ne jucam cu el.
iubiti-va mult!

| anonim_4396 explică (pentru CoquineNoire):

Am inteles, te-ai borfait cu ea pe-acolo si-acum vii sa-mi strici mie seara cu bancurile tale seci.
Te-am bagat la ignor – a castigat frumoasa.

| rabbit2014 a răspuns (pentru CoquineNoire):

Incerci sa intorci lumea impotriva mea? Foarte matur

| rabbit2014 a răspuns (pentru anonim_4396):

Merci mult. Nu stiu ce vrea tipa asta

| rabbit2014 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ii inteleg comportamentul, ce vrea sa arate numai ea stie...

| theodorafemme2001 a răspuns:

Ce tare e poveste! Maicata te-a facut la 13 ani? =]]. Si pe sorata la 40, sa inteleg!

| UndergroundFolklore a răspuns:

Eu zic sa incerci cu fata de pe net. Daca merge bine la inceput poate va tine un an jumatelaughing
Btw, happy birthday!laughing

| Chinezw a răspuns:

Hh. inceraca sa te duci maine poate poate e cv ( te indrum catre cv palpabil ), daca nu incearca pe TPU. nu stiu cat de OK ies relatiile virtuale. daca e din acelasi oras cu tinee. iesitiwinking sa nu te intrebe omu de 2 ori

| SilviuAlex a răspuns:

Nu am citit tot da nici nu am inteles
laughing

| Lacra001 a răspuns:

Te sfatuiesc sa scrii o carte cu povestea asta laughing