| PiratulJack a întrebat:

Mai am un pic si implinesc 23 de ani. Prima relatie am avut-o la 12 ani, la 18 ani am avut 2 relatii: una cu o fata in care nu eram oficial impreuna dar o iubeam, ea fiind cu altcineva si a doua cu o fata care relatia a tinut doar o zi despartindu-ne pentru ca am incercat sa o sarut. De atunci nu am mai fost cu nimeni, nu am avut niciodata o relatie serioasa. Nu stiu cum sa fac pe cineva sa ma placa si imi e frica sa nu devin un monstru. Va rog frumos sa imi dati cateva sfaturi.

9 răspunsuri:
| DenisaMetal a răspuns:

Lasa ca ce e al tau, e pus la o parte.

| Dominicc a răspuns:

Ok, mi-a aratat o fata intrebarea ta asa ca hai sa te aduc putin pe pamant.

Mai am un pic si implinesc 23 de ani. - Multi inainte big grin
Prima relatie am avut-o la 12 ani - Asa... deci ideea e ca nu ai avut o relatie asa cum zici tu si a fost doar ceva platonic, iubire artificiala prin care trecem toti. Nicidecum o relatie. Relatia inseamna altceva, iti explic mai jos.

"la 18 ani am avut 2 relatii" - Hmm. revin la ce am spus mai sus. Numai ca acum e ceva mai serios, si anume ca se accentueaza tot.

O "relatie" nu tine o zi. - "si a doua cu o fata care relatia a tinut doar o zi " So. acum ai inteles ca nu ai avut relatii?!
"despartindu-ne pentru ca am incercat sa o sarut." - Ea a pierdut, nu tu, deci stai calm ca nu e capat de lume si nici sfarsitu lumii.

Acum revenim. Ai 23 de ani si se vede de la o posta nesiguranta pe tine, in legatura cu femeile. Nu iti trebuie fete de 14 ani ca sa iti pierzi timpul ci o fata serioasa care sa fie apropiata de personalitatea ta. Cum tu esti instabil pe moment, genu ala de fete atragi. Si nu ai vrea asta pentru ca o sa te puna mai rau la pamant.

Asa. Frica?! frica de ce?! Bai, si femeile sunt tot oameni! nu extraterestrii. Si el trebuie tartate ca un om si nu ca o zita sau printesa muntilor!

Fi mai stapan pe situatie si realizeaza ca nu e chiar asa cum crezi tu, totu e in mintea ta! asta sa repeti mereu!

Nu iti pot spune prea multe, insa intelege esentialul. Nu iti mai plange de mila si treci la treaba!

Bafta!

| ピンク a răspuns:

Pentru a avea o iubita stabila, trebuie sa intelegi fetele. Majoritatea lor sunt romantice, sensibile si le place sa o ia usor. Daca incerci sa saruti o fata chiar in prima zi de relatie, normal ca se va supara. Daca vrei sa atragi o fata trebuie sa iti arati latura ta sensibila si sa fii foarte bland si gentil cu ea. Oricum, sper sa reusesti sa atragi o femeie, si nu uita ca exista cineva pentru fiecare, chiar daca apare mai tarziu happy

| PiratulJack explică (pentru ピンク):

Fata pe care am incercat sa o sarut a fost ce ne-am intalnit de 5 ori.

| alecx4music a răspuns (pentru ピンク):

Hehe, cam greu de inteles fetele... laughing

| ピンク a răspuns (pentru PiratulJack):

Ei bine, cum ai incercat sa o saruti? adica vreau sa imi explici ziua aceea

| PiratulJack explică (pentru ピンク):

Uite idul meu piratuljacksparrow. Si iti spun acolo mai mult.

| larissuka a răspuns:

hei eu stiu ca
La palma unei fete se răspunde cu o sărutare zdravănă...batting eyelashes Eu zic ca trebuie sa ai rabdare. nu sa te repezi. fetele sunt fire sensibil si le place sa fie loate usor.incearca sa discuti mult mai mult ca ele sa vada ce fel de gandire ai! crede-ma conteaza si aspectul fizic!

| LoLiTaBella a răspuns:

Asteapta sa gasesti o fata pe care sa o placi cu adevarat, nu te repezi