| magdaaaa2 a întrebat:

Nu mi-a mai venit ciclu de trei saptamani.trebuia sa imi vina in data de27.am facut mai multe teste de sarcina si toate au iesit negativ.este posibil sa fiu insarcinata? sarcina extrauterina nu se vede daca fac testul? sau ce as putea sa am? o problema grava oare?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sarcina extrauterina pozitiveaza ceva mai tarziu testul. Totusi, un test facut corect, la 3 saptamani de intarziere este in mod sigur concludent.
Asa ca, din pacate, nu e sarcina. Spun din pacate fiindca o intarziere atat de mare in absenta sarcinii semnifica o problema cu adevarat serioasa. Da, e o problema grava care necesita investigatii cat mai urgent. Maine du-te neaparat la ginecolog. Nu mai amana, problema se agraveaza pe zi ce trece si e din ce in ce mai greu de tratat. Crede-ma, nu exagerez. exista o mica posibilitate sa fie doar o dereglare trecatoare, dar nu te poti baza pe asta. Mult mai probabil e ceva grav.

| adeana a răspuns:

Daca erai insarcinata s-ar fi vazut la teste. Bine, depinde si daca ai facut testele corect.
Ca sa scapi de indoiala, mergi la o ecografie... Oricum e bine sa faci din cand in cand. Nu te mai gandi la ce e mai rau.

| Sara a răspuns:

Si cele extrauterine se vad la test. Intrucat, testul raspunde la un anumit hormon care il secreta orice fel de sarcina! Poate ai racit, dar du te la ginecolog. sper ca te am ajutat!

| Zoombe3 a răspuns:

Daca iti faci 1000 de teste sau pui intrebari pe TPU nu o sa afli raspunsul in vecii vecilor, mai bine mergi la un ginecolog. Cu banii pe care i-ai dat pe testele alea de sarcina faceai 2 vizite la ginecolog.

| Piscotel a răspuns:

Poate e vorba de disfunctie hormonala, dar ca sa stii asta trebuie sa mergi la ginecolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Poate o răceală, un chist sau o dereglare hormonală.
Un ecograf intravaginal și dezvăluie misterul.
Pa, pa.