| anonim_4396 a întrebat:

Oare e bine sa am o relatie cu o femeie care are un copil? Eu am 24 si ea 25? Ne simtim bine impreuna, avem o relatie frumoasa de 2 luni, dar nu ma simt pregatit pentru o viata in 3. Ceva sfaturi daca se poate.

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Daca gandesti asa atunci nu cred ca este bine. Dar gandeste-te si la altceva: la ce varsta o sa fi pregatit sa fi tatic? La 35 de ani? Si daca o sa fi tatic la varsta asta, gandeste-te cati nu se "curata" de pe lume la varsta de 45-50 ani, de la un infarct, de la un atac cerebral sau mai stiu eu ce. Si daca patesti tu asa, ramane sotia ta singura sa aiba grija de copii vostri, inca minori. Si cum crezi ca se va descurca?

| Linda a răspuns:

Trebuie tu sa-ti dai seama daca te poti adapta atat la ea (mama) cat si la copilul ei.

| mihaibrasov a răspuns:

Ala nu e copilul tau si asta e partea proasta. Asa pentru fun te poti baga, dar daca vrei relatie de lunga durata, renunta de pe-acum.

| snowflake a răspuns:

Inseamna ca nu o iubesti indeajuns happy
un copil nu ar trebui sa intervina in relatia voastra, probabil inca nu esti pregatit sa faci sacrificii.

| FrumusicaAndreea a răspuns:

Sa-ti dau un exemplu foarte elocvent.Mama mea s-a recasatorit cand eu aveam 12 ani, ea avea 36. Taticul meu adoptiv este mai mic decat ea cu 4 ani, dar m-a acceptat pe mine, fiindca isi dorea o fata si fiindca el nu putea avea copiii.Mama i-a spus de cand s-au cunoscut, dar el a spus ca nu este o problema. O iubeste suficient de tare inct sa faca sacrificiul. Fa-l si tu, daca cu adevarat o iubesti pe acea femeie.

| olegmarinaa a răspuns:

Eu am povestea ta. si prietenul meu are 24 ani si eu am 25 si un copil care nu-i al lui, nici el nu era pit dar totusi mi-a zis ca incearca sa fim o familie. daca o iubesti pe ea si invers nu-i nicio problema, intelegerea si comunikrea e intotdeauna pe 1 loc incearca nu ezita daca e un copil la mijloc. femeile apreciaza mereu un lucru important de la un barbat. succes