| ForYourEntertainment145 a întrebat:

Parintii mei sunt foarte suparati pe mine deoarece i-am mintit in legatura cu notele si azi de dimineata diriginta a sunat sa le spuna ca am scazut mult la note. Mami mi-a spus ca nu mai are incredere in mine si dupa telefonul primit tot mincinoasa ma face si in toate felurile spune ca is o paguba la casa si ca mai bine nu ma faceau. Ajutati-ma ca nu mai stiu ce sa fac.

11 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sa numai minti pe viitor.
Mama, tata m-am schimbat nu va voi mai minti!

| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea sa inveti, nu crezi?
Ai putea sa nu mai minti...
Eu daca as fi mama ta, ti-as lua telefonul mobil si accesul la computer, si te-as pune la invatat, pana iei note mari, sa-ti creasca mediile.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acel mai bine nu te făceau este o vorbă aruncată în vânt.
Să discuți serios cu ei despre învățat și note, ca să înțeleagă că tu înveți și te strădui, dar atât poți acum.

| GabiDumitrescu a răspuns:

No offense, dar maica-ta e absolut imbecila prin abordarea asta. Ce ar trebui sa te faca sa realizezi e ca minciuna nu e deloc o solutie. Si, daca e sa o luam asa, e vina lor ca ai ajuns sa ii minti si sa nu iti asumi faptele pana la varsta la care ai ajuns.
@Ioneasca1001: La ce o ajuta notele? Si uite asa mai facem inca o generatie de analfabeti functional care in statistici bubuie toti de destepti ce sunt... Problema e ca a mintit. Legat de note, important e sa se axeze pe ceva si sa faca in viitor o cariera pe felia respectiva, nu sa piarda timpul cu toate mizeriile inutile care se fac la noi in scoala.

| Andreeush a răspuns:

Pai mami tău are dreptate să fie supărată pe tine nu crezi?
Nu mai minți că până la urmă tot se află.

| aumih16 a răspuns:

Cred ca tu esti genul ala care nu ii prea place sa invete! pai si ce vrei sa faci cu viata ta! unde vrei sa te indrepti! pacat! esti o cauza pierduta! pacat de tine!

| AnielAn a răspuns:

Trebuie sa faci ceva ca sa îi recâștigi încrederea. Dacă nu, spune i mamei tale ca inițial așa ai crezut cu notele. Dar sa nu mai faci așa ceva. Acum trebuie sa îi faci pe plac și sa fi foarte cuminte. Cu timpul, totul va fi bine. Succes!

| AnaMaria5765 a răspuns:

Toți am trecut prin asta! Trebuie doar sa te schimbi și să îți îmbunătățesti notele. Va veni vremea când se vor simți prost pentru cuvintele pe care ți le au spus, dacă te vei schimba!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AnaMaria5765):

NU mai, NU NOTELE! Atitudinea! Daca vine fiica-mea si zice :tata, am luat S la chimie si nu ma intereseaza sa iau mai mult, ca vreau sa invat pentru olimpiada de xyzt/abc, nu o sa trag de ea sa invete prostiile alea. Ii e suficient sa stii ca H2O se bea si H2SO4 e buba, 2-3 chestii cu electroni si atomi, si cam aia e.

| TheGentleman a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Și ne mai mirăm că reactorul de ca Cernobîl a făcut BUM!

Ăsta era nivelul inginerilor sovietici din centrala aia

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru TheGentleman):

Pai daca vrei sa te faci specialist, maninci chimia pe piine. S-a inteles altceva?winking