| anonim_4396 a întrebat:

Pe scurt, eu si soacra mea in ultimul timp ne-am certat cam tare, stam impreuna in strainatate, dar in curand plec acasa cu iubitul meu, iubitul meu de fiecare data ma lasa sa ma cert cu ea si nu imi lua apararea deloc, desi eu aveam dreptate 100%. Acum ii tot baga in cap sa nu plece cu mine in tara si tot felul, presupun ca acum incearca sa ne desparta. Ce pot sa fac totusi sa tina cu mine, zice ca ma iubeste, stiu ca nu pot forta pe nimeni, dar totusi daca si-ar dori o familie cu mine de ce nu se comporta altfel si nu as vrea sa reuseasca sa ne desparta. Oricum ne-am certat de o gramada de ori din cauza ei. Ce pot sa fac sa il indepartez asa putin de mami? Sau ce sa fac, cum sa reactionez, nu pot sa stau cu cineva in casa cat timp nu vorbim? Avem numai lucruri de reprosat si ii baga lui tot felul de prostii in cap sa il intoarca impotriva mea. Nu vreau sa renunt la el, nici el la mine, dar cu soacra asta cum sa fac? El nu o lasa nici in ruptul capului.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pleci o vreme si apoi ii spui de ce. Daca te iubeste vine dupa tine, daca nu...iti palce sa fii neacceptata? Dupa cum spui e un baiat mai ...slabut si fac ec ezice soacra-ta.Eu zic ca nu cu soacra-ta doarme in pat.Ia taurul de coarne.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Scuza scrisul happy Scriu la repezeala.

| iubesc a răspuns:

Depinde pe ce subiecte va certati. Daca tu crezi ca ai dreptate ok..sigur are si partea ei de dreptate. Probabil nu esti ce si-ar dori ea pentru fiul ei. Nu trebuia sa accepti din prima sa locuiesti cu ea, un cuplu are nevoie de intimitate. Daca el te iubeste foarte mult va veni cu tine..mai ales daca aveti o relatie foarte lunga. Incearca sa o impaci si pe el si pe ea. O fata trebuie sa se dea bine pe langa soarca..mai ales daca nu prea se inteleg. Zi ca ea si fa ca tine! Asta e solutia.

| crdnaomi a răspuns:

Poti sa ii spui ca daca tine cu adevart la tine sa mearga cu tine