| anonim_4396 a întrebat:

Postez intrebarea urmatoare aici pentru ca poate gasesc niste oamenii mai buni si care ma pot ajuta.

Prietena mea mi-a s-a desparit de mine. Nu cred ca voi avea vreodata incredere intr-o fata si sa o mai iubesc cu adevarat. Am avut relatii cu cu multe fete si am vazut ca nu pot sa iubeasca, sa ma iubeasca doar erau doar pe interes.

Chiar nu pot sa gasesc una care sa iubeasca. Si cand vad ca altele stau cu baieti care sunt sub mine la caracter. Asa au fost si celalalte pareau ca te plac mult dar de fapt. Deci dati-mi niste sfaturi va rog frumos. Sau incercati-ma sa ma faceti mai increzator pe partea aceasta de relatii. Deci ce sa fac? mike.ross24 este idul meu daca ati vrea sa vorbim

18 răspunsuri:
| William a răspuns:

Ai gresit categoria.

| MMihai a răspuns:

Nu cred că trebuia să pui întrebarea asta la religie!

Poate nu ai găsit încă fata / femeia cu care să te potrivești.
Mai caută!

| RAY a răspuns:

Pe interes suntem cu toti asa ca nu vad ce atata drama, fiecare vrea sa castige ceva daca sta cu cineva

| Inferno a răspuns:

Daca tot ai pus intrebarea la categoria religie, femeie nu are voie sa te insele, daca are cutezanta sa faca acest lucru atunci trebuie ucisa cu pietre (lapidare). Femeia este un bun al barbatului, o unealta, un obiect ca oricare altul, un obiect creat de Dumnezeu pentru barbat (putem deduce acest lucru din a 10-a porunca)
Tu trebuie sa intelegi ca acest bun, acest obiect, creat de Dumnezeu pentru tine, este asemeni unui sclav din antichitate. "Sclavul nu este om, cu toate ca in anumite circumstante pare a fi."
O femeie nu are voie sa nesocoteasca ordinele barbatului.

| Exilee a răspuns (pentru Inferno):

Legea Talionului numai este valabila... SI oricum e doar joaca pentru copii. Exagerezi acum cu lapidarea.

| fearlessss a răspuns (pentru Inferno):

Omule,tu meriti spanzurat, decapitat..sa mori in chinuri.Tu esti sclavul..sclavul unei religii inventate.Cica nu are voie..si daca il insel ce? ma pis pe toti, la orice ora, in orice zi.Probleme? Ce mi se intampla daca il insel? vine zeul tau inventat si ma baga in foc?laughing Cand o sa intelegeti ca o divinitate:ORI E BUNA CU TOTI,ORI NU EXISTA!,,un slav nu e om, cu toate ca in anumite circumstante pare a fi`` Gandesc? Ma misc>? Am creier, constiinta, inima, vorbesc ca tine? Atunci sunt om.Asa ca mai taci sa ti-o dau la **** de boschetar!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu in pat se realizeaza o relatie, normal in pat se ajunge dupa casatorie, dar acum se vrea totul de proba ceea ce nu-i normal; daca vrei un lucru nu-l iei la mana a doua nu? daca te duci sa iei o masina din showroom ti-o lasa pana te plictisesti de ea si pe urma o duci inapoi? daca tu nu oferi incredere cine sa ti-o acorde? poti sa scrii mai corect gramatical decat ai facut-o pana acum

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

In pat se ajunge dupa casatorie? dupa ce planeta ai aterizat fiule? tu cand cumperi un produs nu-i faci proba sa vezi cum functioneaza, si il cumperi doar asa, sa nu ramai fara, sau nu cumva sa il ia altul inaintea ta?

| milan9 a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Si cu "jucaria" probata si incercata pe toate partile ca pe o manusa, ce faci? O plasezi altuia, unui prost care sa-si aduca aminte de asta o viata...

| milan9 a răspuns (pentru milan9):

Nu eista incompatibilitate sexuala, ci doar de caracter. Iar de aceasta din urma sineva isi poate da seama si fara sa batjocoreasca demnitatea unei persoane, atuul special al unei relatii...

| fearlessss a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Daca tu te consideri un produs atunci ok dar nu toti ne crwdem asalaughing)cica produs.tu esti un produs? hai ca te xumpar eu.o sa vin sa te cumpar dragul meu produs.ce e important daca e bun /buna in pat..conteaza sa va potriviti la caracter nu la *****

| vitbsk a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Nu trebuie să ajungi cu o fată în pat ca să-ţi dai seama de caracterul ei.

Gândeşte-te că un leocoplast după ce-l prinzi şi desprinzi de mai multe ori, nu se mai lipeşte, cam aşa şi cu relaţiile sexuale dinainte de căsătorie, cu cât mai mulţi parteneri, cu atât mai puţine şanse de a avea o căsătorie în adevăratul sens al cuvântului.

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru fearlessss):

Baga pedale, du-te tare, sa o *** pe mata intre picioare

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru milan9):

Femeie nu este o chestie de unica folsinta. Are dreptul sa faca sex cu cine vrea si de cate ori vrea, atata timp cat nu o face pentru bani, nu e nici o problema, si va mai grabiti voi sa le jucadecati si sa le catalogati drept curve, la toti ne place sexul frate, atat barbati cat si femei, care e problema?

| Dumniezău a răspuns:

In ziua de azi nu mai gasesti parteneri care sa te placa cu adevarat, mai mult pentru interes

| RaduMD a răspuns:

Vrei sa fii iubit. Foarte bine, e normal. Dar de ce nu pui problema invers? De ce sa nu fii tu cel care sa dai iubire? A fi barbat, asta inseamna: a oferi. A fi generos. Scris este: "mai bine este a da, decat a lua". Fii tu cel care iubeste, si reciproca va veni de la sine. Nu astepta nimic in schimb, si atunci vei primi cu asupra de masura.

| vitbsk a răspuns:

Ar trebui să-i mulţumeşti lui Dumnezeu că te-a scăpat de fetele neserioase.

În momentul în care vei găsi o fată ok, ţi se va părea că a meritat aşteptarea şi celelalte lecţii.