| crity112 a întrebat:

Salut, am o relație de 1 an, iar recent, după o ceartă, iubita mi-a zis Că are unele momente cand se gândea la amintirile cu fostul, eu pot spune că o iubesc dar si ea mi-a fost alaturi si dupa parerea mea eu zic ca si ea mă iubește, imi puteti da niste păreri?(eu 18 ani ea 17)

5 răspunsuri:
| GraniniCuPiersica a răspuns:

Nu te mai mințit singur tinere

în adancul fiecărui om există un adevăra pe care doar noil îl știm iar in adâncul inimi ei există un adevăr iar acel adevăr este ca înca il iubește încă a rămas ceva foarte adâncă acolo pentru ia de asta îți spune ție fiindcă se descarcă la tine dar ia nu-si da seama ca te rănește tu accepti cu zâmbetul pe buze fiecare cuvânt pe care ți-l spune ia dar tu mori pe din interior te rănește este evident asta de asta ai si venit aicia sa pui întrebare asta ție frica sa nu o pierzi ție frica sa rămâi fără ia fiindcă o iubești cu adevărat estw evident asta uite tinere adevărul îl poți afla doar printr-o singură cale o întrebi să-i spui dacă mai simte ceva pentru el dacă ia te iubește cu Adevărată si vreti să continuati nu va mințit unul pe altul nu va certați nu va răniți unul pe altul fiți sinceri cu Adevărată față de unul altuia doar voi doi puteți rezolva probleme dintre voi doi nimeni altcineva

De geaba ași fi spus eu da frate te iubește teasi fi mințiți nu vreau sate mint cu așa ceva nu este de joacă nici de glumit fiți seriosi fiți maturi discutați luati o decizie nu va răniți unul pe altul nu va certați discutați vorbit ca doi oamneii

Dacă ai fi fost sigur ca te iubește nu ai fi fost aicia du-te si vorbește cu ia nu te certă cu ia nu va răniți unul pe altul și cel mai importantă nu te mai mințit singur îți faci foarte mult rău singur acceptată realitate așa cum este ia

| crity112 explică (pentru GraniniCuPiersica):

Că sa raspund pe rând la ce ați spus
Nu mi e frica sa o pierd ca deja m-am despărțit de ea
La faza cu să o întreb sigur daca mă iubește am mai multe fapte prin care mi-a demonstrat, cum ar fi: gen eu sunt pl3cat si ea a venit 900km fu trenul să ne vedem câteva ore plus alte fac prin care mi-a dat de înțeles că mă iubește

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru crity112):

Atunci îmi cer scuze față de tine si îmi cer scuze de față de ia te iubește cu Adevărată altfel nu ar fi venit după tine atâta drum îți spun eu cu toată inima și tot sufletul fata aia te iubește cu Adevărată

De ce te-ai despărți de ia?

| RAY a răspuns:

Pai îl iubește pe ala și cu tine sta asa din plictiseala,stai ca dacă ala devine disponibil zboară la el, femeile fiind hipergame cauta mereu ceva mai bun, trebuie sa fii pregătit oricând sa te lase, tu ești și fraier, prost ca vad ca o iubești, nu te iubește fii calm

| Daz01 a răspuns:

Păreri în legătură cu ce? Dacă în legătură cu ce s-a întâmplat nu știu, presupun că este un orgoliu specific vârstei, ea crezând că te va răni, că va câștiga cearta dacă-ți spune că s-a mai gândit la fostul, mai ales că între voi a fost o ceartă.
Dacă ceri un sfat cu privire la dragoste? Aceasta a existat dacă ai simțit-o.