| IvanDanyel21 a întrebat:

Am si eu o problema :'(, va rog sa ma ajutati! De o saptamana iubita mea se comporta ciudat intr-o zi mi-a dat un mesaj in care spunea ca ar vrea sa se desparta de mine, mi-a explicat de ce ar vrea sa se desparta, si mi-a zis ca la visat pe un fost de al ei, (ea s-a despartit de el acum un an ) si ne-am impacat imi spune ca doar pe mine ma iubeste si o face cu toata inima, dar nu stiu ce sa fac simt ca nu o mai pot crede vreau sa imi spuneti ce sa faca si ea si ce sa fac si eu? Va rog mult! :'( am 8 luni de cand suntem impreuna si mereu mia arata ca ma iubeste dar dintr-o data s-a intamplat asta! Va rog spuneti-mi ce sa fac!

Răspuns Câştigător
| kandaraki a răspuns:

Se pare ca mai are sentimente pntru fostul si se gandeste ce ar fi daca ar fi din nou impreuna, iar acum a vazut ca nu prea poate s-a intors din nou la tine. Fata e nedeterminata, lupta pe 2 fronturi, vrea la fostul dar stiind ca sunt sanse mici sta cu tine la moment. Ea in orice moment te poate parasi, asa ca ai grija ce faci cu fata asta.

15 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

S-ar putea sa nu fi fost doar un vis si sa se fi intalnit cu fostul.Cum nu stie ce ganduri de viitor are el, a,, facut pasul inapoi,, si a spus ca a visat.Fii serios:cine se desparte din cauza unui vis? Parerea mea e sa te gandesti f. bine si (desi stiu ca e f. greu)sa pui ratiunea inaintea inimii.

| IvanDanyel21 explică (pentru pisoias):

Asta este, ca nu s-a vazut cu fostul am fost mereu langa ea

| darrio2007 a răspuns:

Crede prea mult in vise. Sau, cine stie, poate ca s-a inteles sa se impace cu fostul. Este doar o parere.

| IvanDanyel21 explică (pentru darrio2007):

Nu,aici nu s-a inteles cu fostul' asta stiu doar a fost un vis...

| RAY a răspuns:

Cum tia aratat ca te iubeste? sunt curios,fetele nu iubesc cu adevarat peste ceva vreme vei afla si asta,ele stau cu noi din interes, plictiseala, pana isi implinesc scopul apoi te lasa, multa bafta daca esti fraier si crezi in ea asa vei pati mereu, in fete sa nu crezi niciodata e o porunca sa spun asa

| IvanDanyel21 explică (pentru RAY):

Mi-a aratat ca ma iubeste in cel mai frumos mod posibil acel mod fiind dragoste dar acum ea isi cere scuze pentru cele intamplate...

| RAY a răspuns (pentru IvanDanyel21):

Tea fraierit bine man

| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca-i doar un vis ceea ce ti-a spus, cred ca -i realitate, pentru ca nu-i chiar copil mic sa creada ca visele se adeveresc, deci, o face cu buna stiinta si probabil are inca sentimente pentru celalalt, daca nu cumva s-a intors la el sau se pregateste sa se intoarca la el.
In orice caz, cand o fata iti spune ca doreste sa se desparta, inseamna ca a aparut alticineva in capul sau minte aie, cineva care cantareste si este dorit mai mult ca tine!
Reda-i libertatea, pentru ca dragoste cu sila nu se poate!

| nugasescusernameliber a răspuns:

Odata este clar ca fostul nu ii este indiferent, din moment ce pentru un VIS a vrut sa se desparta de tine. Si comportamentul ciudat poate inseamna ca lupta pe 2 fronturi dar nu si-a ales tabara de frica sa nu ramana singura.
Discuta cu ea deschis, intreab-o promt daca vrea sa ramana cu tine sau mai tine legatura cu fostul, fi ferm si tare pe pozitie, nu te lasa "lingusit" de 2 pupici si-un mieunat fiindca risti intr-un final tot tu sa suferi si sa ramai cu buza umflata.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Discuta cu ea. Fara tipete si crize si reprosuri, Frumos, clar si sincer. Poate a fost o "perioada" pe care a depasit-o, poate chiar iti ascunde ceva, dar asta poti numai tu sa-ti dai seama dupa mimica si gesturile ei, dupa 8 luni banuiesc ca reusesti sa o citesti cat de cat.
Nu inseamna ca gata trebuie pusa la zid...si ca toate femeile intra in aceeasi oala cu ea fiindca una te-a facut sa suferi. La fel cum daca un barbati ti-a gresit, NU inseamna ca toti sunt porci. Astea sunt idei de imaturi si tristi.

Răspuns utilizator avertizat
| LolaMona a răspuns:

Puteti lua o pauza, sau vorbește cu ea

| nuestenimic a răspuns:

Incearca sa fi mai atent sau nu-i da atentie poate ca asa isi va da seama daca te iubeste cu adevarat incearca un timp sa nu mai vorbesti cu ea vezi ce reactie ar avea daca nu se intampla nimic inseamna ca nu te-a iubit poate o sa-si dea seama pe parcurs daca ar fi cu altcineva acum depinde de tine nu renunta incearca sa fi tu Iti urez BAFTA

| IvanDanyel21 explică (pentru nuestenimic):

Mersi mult! Apreciez

| julia5454 a răspuns:

Te desparti de ea. pur si simplu. ii trimiti un mesaj in care ii spui: ne despartim. nu explicatii nu nimic. fii direct si gata. daca nu iti mai convine relatia asta scoate-o din joc