Întrebare recomandată | Liviu_Drecin_1985 a întrebat:

Salut comunitate, din pacate mama mea a decedat acum cateva zile si de atunci ma tot gandesc la ea si nu ma pot stapani sa nu plang. Stiu ca nu sunt singurul care si-a pierdut mama ce pot sa fac, voi cum ati trecut prin situatia asta

10 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Nu tine in tine, da-ti voie sa suferi, plangi daca te ajuta, sunt sentimente care scad in intensitate cu timpul.

| Violleta2022 a răspuns:

Condoleante!
Imi pare sincer rau de pierderea mamei, dar natura isi spune cuvantul, mai devreme sau mai tarziu in viata noastra, parintii si buncii pleaca din lumea asta, fiind un lucru natural pe acre nu-l putem impiedica, dar putem sa-i plangem, fiindca suferinta este in inima noastra si acolo va ramane, pe veci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce noroc aveți frate n-am înțeles niciodată de unde atâta noroc frate de unde...

| adryang78 a răspuns:

Îmi pare sincer rău pentru tine, condoleanțe. Știu cum este, mi-am pierdut și eu tatăl, avea doar 52 de ani. Așa este viața, nu avem ce face, mai devreme sau mai târziu cu toții ne ducem.
Plângi, dacă simți nevoia, altceva nu poți face. Cu timpul, durerea o să scadă în intensitate.

| 1234568807 a răspuns:

Condoleante, din pacate asa e viata, la un moment dat toti ne vom duce, din nefericire dumnezeu alege sa i-a oamenii dragi prea devreme altor persoane, viata e imprevizibila si de aia trebuie traita fiecare zi pe care o avem

| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns (pentru 1234568807):

Nu v-ati saturat de gandirea asta? Cu Dumnezeu a ales sa te ia sau nu.Nu alege dumnezeu cand mori tu ma, TOATE vietuitoarele isi aleg 90 la suta din viata singuri, ca suferi de o boala asta e soarta.Da sa incepi cu asa a vrut dumnezeu e aiurea. Poate in ziua aia cand i s-a intamplat baiatului necazu i s-au mai intamplat altor 100, asta inseamna ca a vrut Dumnezeu? Nu, asta inseamna ca asa a fost sa fie.Nu mai cautati scuze pentru orice necaz ca asa a vrut Dumnezeu Domne. Dumnezeu ti-a dat liberu arbtiru, TU alegi, doar moartea nu o alegi, dar de multe ori alegerile tale duc la cauza decesului tau.Cum sunt destui care au mierlit din cauza la supradoze si asa mai departe, crezi ca Dumnezeu a ales ca aia sa moara?

| 1234568807 a răspuns (pentru AlexandruContFacutLaMisto):

Tu nu te auzi ce spui, nu mai confunda mortile de la droguri sau alte morti create de om cum sunt accidentele de masina, etc, aici vorbim fix de imprevizibilitatea vietii, azi este sanatos si maine doamne fereste te imbolnavesti, in ce fel iti alegi tu viata in astfel de cazuri?

| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns (pentru 1234568807):

Vere,NU DUMNEZEU alege cand mori, asta e ideea, nu va mai cacati pe voi sa folositi scuza asta. Daca maine moare x ca face infarct asa dintr-odata nu i-a venit lui Dumnezeu ideea hai ba sa-l mierlesc pe asta.Fi serios si nu mai cauta scuza asta penibila pentru orice lucru intamplat.

| 1234568807 a răspuns (pentru AlexandruContFacutLaMisto):

Dumnezeu sa nu, viata e imprevizibilia si niciodata nu vei avea asigurata ziua de maine, trebuie sa te bucuri de viata si sa nu te mai gandesti la orice **** care nu isi are rostu

| ScottishPrincess a răspuns:

E ceva normal sa plangi pentru mama ta. Da-ti timp sa te vindeci, daca iti vine sa plangi poti plange. Si eu am plans foarte mult cand mi-a murit bunicul din partea tatalui. Daca nu iti revii nici dupa 1 an sau doi atunci iti recomand sa citesti Biblia.