| GLA a întrebat:

Salut, cum fac sa o scot pe fosta din cap? Cum fac sa nu ma mai gandesc la ea? Au trecut 3 luni, ea deja are o relatie si eu tot ii duc dorul. Ce sa fac sa nu ma mai gandesc la ea?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mergi la alte tipe, sex cu multe straine de calitate. Nu prea merge dar macar indeparteaza greutatea gandului, altii nu uita o viata intreaga fosta relatie. Eu as fi dispus sa renunt la viata sa ajung terminator fara suflet doar sa extermin obiectivele solicitate de skynet, dar e o chestie de film pacat ca nu e realitate.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sa gasesti alta persoana sau sa vorbesti cu cineva. Sigur o sa treaca. Sau poti sa faci diferite activitati care sa iti ia gandul.

Sau sa meditezi big grin Dar asta in ultima instanta.

| cristimihailov a răspuns:

Cauta alta si schimba-ti lookul daca poti

| SG1995 a răspuns:

Nu există rețeța ideală, eu personal ascult muzică depresivă, și mă uit la o grămadă de seriale mișto când sunt într-o perioadă de genul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă să-ţi ocupi timpul cu prietenii, fă activităţi care îţi plac şi care îţi distrag gândul de la ea.

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Se pare ca ea a trecut destul de repede peste fosta relatie, sincer nu pot sa inteleg cum poate trece asa de repede peste fosta relatie dupa atat de putin timp. Ceea ce iti recomand tie sa faci este sa incerci sa iti ocupi timpul cu altceva, ca sa iti mai ia gandul de la ea, dar sa nu faci greseala pe care a facut-o ea sa te avanti repede intr-o noua relatie pana nu esti vindecat complet de precedenta, pentru ca nu este sanatos pentru tine si ii faci rau viitoarei partenere daca tu vei fi cu gandul la fosta.Tot ce poti sa faci este exact cum am mai precizat sa incerci sa iti ocupi timpul cu altceva, iar timpul le va rezolva pe toate pe masura ce trece, sa o eviti pe cat de mult poti posibil si categoric sa nu te mai impaci cu ea daca cumva se va gandi sa se intoarca la tine.Multa sanatate!

| SG1995 a răspuns (pentru GiorgianaGiorgi):

Cum adică a trecut repede? Cel mai probabil ea i-a dat papuci, și au trecut 3 luni de atunci, deci e normal să fii trecut peste, dacă ar fi fost invers situația, da era cam ciudat.

| GLA explică (pentru SG1995):

Si a facut relatie nici dupa 3 sapt, deci da a trecut repede

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru SG1995):

Intr-o relatie unde probabil s-au investit sentimente, 3 luni este prea putin timp ca sa poti trece asa de repede peste, dar ea s-a bagat intr-o noua relatie dupa nici 3 saptamani, dupa cum vad ca a precizat DonAndi, plus de asta nu stim cine a dat papucii mai intai ca nu a specificat, dar faptul ca te bagi asa repede intr-o alta relatie si aici ma refer la ambii parteneri denota ca nu s-au iubit indeajuns de mult.