| DaReZon a întrebat:

Deci vreau sa va cer un sfat. Am niste parinti ORIBILI. Am un "tata" care ma consider ca un strain in casa...Deci el e un suparacios si stresat, nu ai cum sa ii spui nimic. Tot zice ca nu fac nimic toata ziua si ca trebuie sa muncesc ca totii copii muncesc (dar eu vad ca toata ziua ei stau afara si se joaca). Frate dar nu sunt aici ca in razboi. Imi cumpara haine odata la trei luni si tremura cand da banii. Si acum inainte de scoala imi spune sa mai muncesc ca sa imi cumpere un ghiozdan si niste haine dar eu vad ca copii toti nu fac nimic. Deci eu m-am saturat pana in gat de el.
In seara venisem de la tara cu el si era la un subiect cu laptete. Eu am spus ca oricum bagi tot laptele la borcan si mie nu mai imi ramane nimic. Si s-a inrosit NEBUNUL la fata si a inceput sa imi tina teorie. Nici nu am mai mancat in seara asta sad Acum mi-a fiert o oala intreaga de lapte asa cu ciuda si mi-a zis ca ma batea pana ce il beau.

Nu mai stiu ce sa fac. Voi ce credeti despre asta? Orice sugestie este binevenita happy

Răspuns Câştigător
| Diia94 a răspuns:

Faza cu "vb cu el" degeaba, no sa mearga.Am un specimen acasa si crede-ma la mine e foarte grav. Bn k macar iti cumpara la 3 luni mie numai mi-a cumparat de cativa ani. Mia luat mama cand a fost plecata in strainatate.Mia mai trm bani ....in fine nu conteaza. Daca ai pe cineva de incredere vb cu acea persoana, sau nu stiu. nu am ce sfat sa-ti dau ca si eu sunt intro postura de genu.(bine mult mai rau)

13 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

Poate e "stresat" de munca si cauta putin ajutor. Se mai intampla, cand vezi ca nu se mai termina niciodata...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De muncit trebuie sa muncesti, asta e clar.dar la cum face el cu laptele, e absurd.da, nu esti intarcat? cati ani ai?

| sebysebyca a răspuns:

Eu zic cand doarme toarna benzina pe el si-i da foc! sa vezi acolo distractie tataie! zici ca-i tortza de la jocurile olimpice!

| Miha3 a răspuns:

Mama ta nu are nimic de spus?

| Kgh13023 a răspuns:

Vorbeste cu o ruda care e de partea ta si incearca sa aranjezi asa incat sa ramai la ea cateva zile, daca nu mai mult. Tatalui tau i se va face dor de tine si va realiza ca a gresit.

| VrajitoareaIntunecata a răspuns:

O intrebare: ce varsta ai?

| Ainival13 a răspuns:

Am si eu un caz d-asta special acasa, mie imi zice ca stau toata ziua la calculator. nu e chiar asa comunist dar trebuie sa-l apreciezi, se spune ca inainte sa se nasca, bebelusii isi aleg singuri parintii si alegerea e intotdeauna buna, este parintele tau si nu trebuie sa iei totul in nume de rau. poate iti vrea binele. Iti urez multa multa bafta cu tatal tau :*

| LauR95 a răspuns:

Incearca sa vorbesty cu el si sa ii explici situatia nu ai si o mama te-ar putea ajuta!

| Venetian a răspuns:

Incearca sa ii explici cum stau lucrurile cu calm si vezi daca te asculta daca nu incearca sa te prefaci bolnav sau ceva si ii va fi mila de tine. Merit funda?

| Emiliana_Hertrich_1968 a răspuns:

Priveste-l in ochi si intreaba-l ce motiv are pentru tot ceea ce face si de ce nu te iubeste. Vezi ce-ti va raspunde. Sunt sigura ca daca are un motiv are si o explicatie pentru comportamentul sau. Cu mama ta cum se poarta?

| ramonaaRamo a răspuns:

Parerea mea : Tatal tau este foarte exagerat straight face adica sti si tata imi zice fa si tu curat in camera,hee hee sau spala si tu vasele ( am 14 ani sunt fata ) laughing Dar nu ma pune la munca grea adica e gen ce ar trebui sa stiu sa fac pe viitor pentru familia mea. Incerca sa vorbesti sa ii explici cu calm. apoi daca nu intelg apeleaza la ajutorul rudelor ..Merit funda?