| Spiderul a întrebat:

Salut, este așa de important ca într-o relație contează foarte mult o mașină? Întreb asta pentru că văd foarte rar un cuplu care să nu aibă o mașină

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Mihaella4356 a răspuns:

Mașina a ajuns să fie o necesitate. Nu neapărat că e indispensabilă și că nu poți trăi fără ea, dar ajută destul de mult. Dar dacă nu ai, nu ar trebui să te îngrijoreze asta..Lucrurile se fac în timp. Și dacă ea te iubește, te iubește oricum..si cu mașină, și fără. Important e să vă ințelegi și să vă iubiți..Lucrurile materiale nu ar trebuie sa fie pe primul loc..ci ele se fac cu timpul, împreună. Mai importante sunt alte alte lucruri..Nu banii, nu casa, mașina..etc.

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E un mediu de transport rapid de aia apreciaza fetele in special. Cu cat mai moderna si stilata cu atat mai bine atrage femeile

regis
| regis a răspuns:

Cred ca exagerat sa spui ca mașină contează in relație. Mașina este o necesitate curentă, nu are legătură cu relația. Iar daca pe unii mașina ii tine împreună, chiar îmi e mila de ei.

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Depinde pe cine intrebi asta.
Sunt foarte multi spalati pe creier care cred ca o relatie se bazeaza pe interese de genu.
Si mai multi care sustin asta cand vad ca "nu merge" si nu se uita la ce greseli fac.
Pe scurt, nu!
Masina e in ziua de azi o necesitate, foarte multi renuta si la troleu din comoditate.
Incerca ca pe viitor sa fi mai atent la detalii, daca judeci din exterior, traci concluzi pripite!

| Adry05 a răspuns:

Da ma, toate cuplurile dorm cu masina intre ei. Iubitul meu pana luna asta nici n-avea masina si suntem impreuna de 9 luni. happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mașina face parte din bunuri cu care îți desfășori viața.
Mașina ajută la deplasare.
Un cuplu are cea mai mare nevoie de un cămin, de o casă, unde să locuiască.

| Freya1 a răspuns:

Si noi am avut multe de furcă cu mașinile, cu bani pentru masini si etc doar ca la noi este o necesitate. Avem multi km de parcurs ca sa ajungem unul la altul, sa mergem la munca, sa avem grija de viitoarele case de la tara si etc.
Plus ca ne plac călătoriile, lui ii place sa conduca iar mie sa vad locuri noi și asta ne apropie mai mult.

| Sofer a răspuns:

Fara masina nu ai unde sa o plimbi. multe nu o sa se uite la tine daca nu ai ceva masina de lux. poate decat alea urate fara pretentii la masini scumpe.

| Plato a răspuns:

Nu e important pentru relatie, e important pentru om.
O masina te ajuta foarte mult. Nu are nicio legatura cu relatia, nu stiu de unde ai scos-o.

| Nătărău a răspuns:

Da. N-ai cal, n-ai prințesă. Sau cum zicea un văr de-al meu "n-ai pîine, n-ai găini", varianta românească a "no pain, no gain". :-))

| 54kuv a răspuns:

Daca masina conteaza in relatie esti in relatie cu cine nu trebuie. daca pentru tine masina conteaza mult si nu produce mai mult decat cheltuie atunci as reevalua modul in care vad lucrurile. Faptul ca multi o considera o neceitate nu inseamna ca si e. ca si ultimul iphone sau ce mai tare pereche de adidasi sau cel mai scump detergent. Nu toate lucrurile ce ni se induc ne sunt si de folos noua.

| Fiwi a răspuns:

Poate ca este important pentru ea, daca chiar tine la lucrurile materiale. Eu zic sa nu-ti faci griji din cauza asta. Cine te iubeste sta cu tine pentru ceea ce esti nu pentru ce masina ai happy