| Ionică a întrebat:

Sunteti de acord cu schimbarea de sex? Aduceti argumente pro si contra?

6 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Schimbarea de sex e precedata de o criza de identitate grava si persistenta. Parerea mea e ca o problema psihica trebuie tratata fara bisturiu. Daca s-ar atinge careva de cocosel cu un obiect taios as fi in stare sa fac crima devil

lolita
| lolita a răspuns:

Eu nu mi-as face o operatie de asta deoarece sunt multumita de felul in care m-am nascut, dar daca nu as fi fost probabil as fi optat pe asa ceva. decat sa traiesc o viata nemultumita as alege calea cea mai usoara.

| zorialbi a răspuns:

Nu, pentru ca inseamna sa nu fii multumit cu felul in care te-a creat Dumnezeu.

| Elena1234456 a răspuns:

Sunt pro pentru oamenii care chiar isi doresc acest lucru. Daca ei vor, pot si isi asuma acest risc, de ce sa am eu ceva in potriva?

| cosima11 a răspuns:

Categoric nu sunt de acord...pentru ca Dumnezeu asa ne-a lasat. sa fim ori baiat ori fata. ce rost are sa ne injosim?

. acum ca mai sunt si alte persoane care nu sunt integi la cap si vor sa`si schimbe sexul, asta e partea a doua.fiecare dupa gandirea si simtirea sa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Presupun ca esti cerstin. Atunci ar trebui ca opinia lui Dumnezeu sa conteze mai mult decit opinia oamenilor. Dumnezeu te-a creat as cum esti. Multumeste-I. BIBLIA spune big grinin El, prin El si pentru El sint toate lucrurile". Deci traieste pentru Dumnezeu. El te iubeste mult si te accepta asa cum esti. de ce nu te-ai accepta si tu pe tine. Citeste Biblia caci este o carte care te ajuta sa intelegi cum poti avea viata vecinica, cum poti fi fericit si iti raspunde la multe din intrebarile vietii.