| GreyShaw a întrebat:

Salut TPU, am 28 ani, locuiesc in Olanda, am cunoscut o fată olandeză acum 2 ani, am început o relație împreună, din luna a 2 deja ne-am mutat împreună, am setat până și contul bancar să fie doar unul pentru amândoi, totul ce ţine de un cuplu, fata nu e materialistă sau ceva de genul, are un trecut traumatizat, așa și eu. Ce vreau să spun e că are și 2 pisici, care se pișă, urcă, zgârie orice, eu nu sunt de acord cu asta pentru că am crescut curat, îngrijit, ș.ș.m.d.p, i-am oferit tot felul de soluții de la începutul relației și până acum, cum ar fi să punem pisicile într-o cameră și să le ținem acolo, pentru că nu e ok toată casa să miroase a rahat, haine pline de păr, prosoapele de duș, + bucătăria + sănătatea, ea mai are și astm și foarte foarte greu am reușit să schimbăm ceva, cum ar fi (curățenia pe primul loc).
2. După 1 an și 10 luni după 7 certuri grave, doar acum și-a deschis mintea că trebuie făcut ceva și ieri am pus pisicile în camera aia.
În concluzie nu simt nici o diferență, sunt doar iritat de totul.

La capitolul sex, dacă mă credeți nu mai am nici o tragere să încep, să fac, să dreg și-așa stă ca lemnu'.

Mă doare că m-am implicat și de multe ori mă gandesc sa ma despart de ea, gandurile mele mai mult sunt spre despărțire decat sa mai fac ceva, simt ca eu fac totul, scuza mea e ca o iubesc si stiu cat de mult doare sa treci singur prin dacă e o la o adică, + nu sunt sigur daca iau decizia corectă

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Cea mai mare greseala a fost sa te muti cu o straina dupa 2 luni de relatie, practic te-ai mutat cu cineva despre care nu stiai absolut nimic, n-ai avut rabdare sa evolueze lucrurile si ai sarit cu capul inainte fara sa te gandesti prea mult, drept dovada consecintele au venit fara sa te menajeze adica certurile, pisicile si neintelegerile sexuale/emotionale dintre voi.
Pisicile saracele n-au nicio vina, vina e a stapanei ca le lasa sa faca ce vor, intr-adevar o pisica poate sa-ti faca haos, d-aia trebuie niste limite, nici s-o tii legata dar nici sa o lasi libera sa-ti manance pana si din farfurie ca nu e igienic sau sa se aseze sau chiar pise sau cace oriunde au ele chef, urina de pisica miroase ingrozitor, am avut pisica si stiu despre ce vorbesc, trebuie invatate sa-si faca nevoile intr-o litiera sau afara.
Eu zic ca mai intai comunici cu ea cum sta treaba, daca nici asa nu se indreapta lucrurile ar fi mai bine sa va vedeti fiecare de viata voastra, oricum din ce spui aici relatia e cam pe duca, asa se intampla in general daca lucrurile sunt prea grabite.

6 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Sexul fără căsătorie nu e binecuvântat de Creator și nu aduce fericire. Dacă te muti cu altcineva fără căsătorie, vei ajunge din nou aici.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cam pe aici s-a rupt firul
"din luna a 2 deja ne-am mutat împreună, am setat până și contul bancar" cate poti afla despre un om in 2 luni incat sa te muti cu el?

| Freya1 a răspuns:

Pai treaba e ca v-ati grăbit sa va mutati împreună, dar acum asta e.

Cred ca ar trebui sa vorbești deschis cu ea și sa ii spui toate nemulțumirile tale.Sa ii spui ca relatia dintr-e voi s-a racit și ca nu mai sunteți pe aceias lungime de unda.
Chiar dacă e dureros e ok sa ii spui ca ai fi vrut mai mult implicare din punct de vedere sexual.Ca ai fi vrut sa fie ea mai ordonata ca și femeie etc nu sa stai și sa te consumi.

| anonim3247 a răspuns:

Dacă vrei să te înțelegi perfect cu fata aia trebuie să consideri că pisicile sunt pentru ea de 10 ori mai importante decât tine ca bărbat.

| anonim3247 a răspuns:

Nu trebuia să se mute ea cu tine

| NumănumescBrBr a răspuns:

It's your fault, fratelo pentru tot ce ți se întâmplă în viață.