| irinuzuka99 a întrebat:

eu si cu fratele meu ne-am certat rau de tot. ce sa fac ca sa ne impacam? (ne-am certat pe laptop si am vb cu mama si tata si iau dat nu stiu ce pedeapsa) va rog sa imi raspundetii mai ales cei care li sau intamplat asta sau care au fratii. fratele meu este mai mare cu 4 ani decat mine.

Răspuns Câştigător
| AliGab a răspuns:

Te duci si ii ceri iertare si pentru viitor ca sa nu va mai certati stabiliti de comun acord un program de folosire al laptopului. Ar fi frumos sa il faceti de fata cu unul dintre parinti ca sa nu puteti incalca acel program nici unul, doar in cazul in care vreunul dintre voi chiar are nevoie de el (de exemplu o tema de facut la scoala). Mult succes!

1 răspuns:
| Roaba a răspuns:

Pai ai putea sa ii faci niste favoruri, sau un cadou. Ai putea chiar sa vorbesti cu parinti sa le spui ca ai exagerat si ca nu ar trebui sa fie pedepsit. Sau in cel mai rau caz ai putea sa faci si tu o prostie ca sa te pedepseasca si pe tine. Succes la impacare! happy