| Toryyy a întrebat:

Ma numesc victoria sunt din Moldova! Am o mica problema daca se poate de zis asa! Mama vitrega nu ma lasa in pace se da de pe capul meu numai atunci cind vine tata acasa si se face asa blajina! Va rog ajutati-ma nu o mai pot suporta, iar tata o iubeste atit de mult incit nusi da seama ce este in imprejurimea sa!(( Funda:*

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Vorbeste cu tatal tau si fa-o asa incat sa creada ce ai de zis, daca o iubeste pe mama ta vitrega ii va fi greu sa creada ceva rau de ea

| IsabelaIssa a răspuns:

Pai dar ce iti face mai exact, pentru ca poate iti atrage atentia de anumite lucruri si iti vrea binele, dar poate le vezi tu gresit pentru ca e mama vitrega si nu o simti ca pe mama ta. Eu cred ca i-ar fi placut si ei sa se inteleaga cu tine. Fa-i si tu un efort si incearca sa o intelegi si sa o accepti.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut Victoria. Poate o discuţie sinceră cu tatăl tău va fi de folos. Cel mai probabil că el te iubeşte întrucât eşti copilul lui. De aceea, faputl de ai spune prin ce treci îl poate îndemna să te ajute.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Victoria,

Ne dam seama ca situatia in care te afli te afecteaza si vrem sa te ajutam.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| supradozadenebunie5 a răspuns:

Pai daca tatal tau o iubeste atat de mult nu cred ca te va crede daca te vei duce la el sa ii spui cum se comporta ea in realitate cu tine, parerea mea ar fi sa te impui in fata ei intr-o zi si sa ii spui ca vrei sa discuti cu ea apoi sa o intrebi ce are cu tine si ce o deranjaza atat de tare daca tu nu ii gresesti cu nimic, situatiile de genul acesta sunt foarte complicate si delicate dar eu cred ca daca incerci sa lasi tu un pic de la tine poate va lasa si ea incearca sa intri pe sub pielea ei

| Xname a răspuns:

O discutie serioasa cu tatal tau e cea mai buna solutie.Zii tot ce face ea si poate te va intelege.

| BiiBiia a răspuns:

Eu tias propuna sa vorbesti cu tatal tau si sa-i spui adevarul. Zi ca ea nu pare asa cum este, cumo vede el, si o sa te iteleaga. Incearca :*

| cQsm1N a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu tatal tau sa ii spui ce se intampla si apoi vezi ce va fi.