| DavonDas a întrebat:

Toti colegii si profesorii imi spun ca sunt destept iar parintii mei imi spun ca sunt prost.
Pe cine sa cred?

10 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Profesorii au dreptate, in cazul asta. Nu avea rost sa se apuce toti profesorii sa te incurajeze in acelasi fel. Iar parintii, au o atitudine negativista fata de viata, pe care o proiecteaza asupra ta, si trebuie sa nu ii lasi sa te traga inapoi.

| cristimihailov a răspuns:

E greu...
Parintii tai te cunosc si iti spun adevarul...

Colegii si profesorii te incurajeaza...

Pe cine crezi... aia au dreptate.

| xerxes1 a răspuns:

Pai daca ai intrebat pe TPU, eu zic sa-ti asculti parintii.

| Nilsson a răspuns:

Pana la proba contrarie se pleaca de la prezumtia de nevinovatie, deci nu e gresit daca te consideri destept, numai sa nu ti se urce la cap happy

Poate parintii tai vor doar sa te incurajeze sa te ridici mai sus si sa iti depasesti limitele, desi acesta metoda mai mult e daunatoare cand e folosita abuziv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Întreabă arbitrul zic eu.

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Esti sigur ca parintii tai nu sunt profesori?

| Jonas94 a răspuns:

Ascultă-ți profesorii, părinții mai puțin laughing

| Krax256 a răspuns:

Aia nu sunt parinti care isi fac copilul prost in loc sa-l ajute si sa-l incurajeze daca are ceva dificultati.

| Crackman a răspuns (pentru Krax256):

Ba c7m sa nu... ii spui pe urma il ajuti ( da trebuie sa ii spui)

| sabinaca a răspuns:

Tu trebuie sa-ti demonstrezi tie lucrul asta, nimanui altcuiva.