| alex201354 a întrebat:

Salut tuturor! am o problema cu tatal meu!
Acum 2-3ani s-au despartit si tata si-a gasit o femeie cum e si normal pentru ca nu poate trai o viata singur.
Aceasta femeie este o scroafa betiva,si tati bea dar de cand ii cu aceasta femeie scroafa,nu mai gandeste,nu mai plateste nimic in casa, bunica plateste aproape tot,eu stau cu bunica am uitat sa mentionez!
El tot se cearta cu bunica, nu munceste e lenes e beat mai mereu, de cand sta cu femeia aia! Cum as putea sa il readuc pe tatal meu la cine a fost odata! funda!

6 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Daca nu sunt probleme de sanatate, eu as pune laxative in bautura.

| peperonies a răspuns:

Mergi si stai cu mama.

| Lawliet14 a răspuns:

Cati ani ai? Esti minor, asa este? Bunica ta n-are alta treaba decat sa ti se confeseze tie? Aceste lucruri te pot afecta. http://www.telefonulcopilului.ro/

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| devil32angel23 a răspuns:

Buna ar trebui sa chemati ambulanta sa il duci la un centru de dezalcolizare si dupa sa il convingi sa se desparta de mama ta

| Deniisse a răspuns:

Incearca sa ai o discutie cu el cand este treaz, spune-i ce simti si ce efect au actiunile lui asupra ta. fa-l totusi sa se simta vinovat putin.Adu-i aminte cat de important este pentru tine si ca trebuie sa faca o schimbare daca vrea sa te mai pastreze in viata lui! Multa bafta.