| ŁøvēPíąňø a întrebat:

Salut utilizatori TPU happy! Am o mica problema: merg in fiecare zi la desen in afara de vineri. Acolo am intalnit un baiat cu un an mai mare ca mine. Domn' profesor de desen e batran si foarte glumet si stie ca imi place de el. Mereu face glume pe seama asta, gen: "sa.l chem pe Kristopher sa te ajute? Sau "vezi ca Kris e in scoala". laughing iubesc glumele astea laughing. Baiatul asta face pian si din cand in cand mai vine pe la domn profesor. Atunci cand vine inrosesc si parca mi se face oarecum frica sau rusine si ma fac ca ploua...sau ma departez ori plec in cealalta sala. Dupa ce pleca, domn' profesor se uita la mine si incepe oarecum sa rada, deoarece el stie ca mie imi place de Kristopher si atunci cand vine rosesc. Ei doi vorbesc despre istorie, muzica, istoria artelor. Discuta despre niste lucruri asa de complicate. Miercuri, am mers la desen si am vrut sa.i spun tot: ca imi place de el (foarte foarte mult)...sau il iubesc, nici eu nu stiu, dar surpriza, nu a venit in ziua aceea la pian, deoarece profesoara lui trebuia sa plece undeva. Mi.a venit sa mor pe picioare si sa ma sting. Cum eram doar eu, o fata care am cunoscut.o acolo si mi.e buna prietena si colega mea care e cea mai buna prietena, m.am dus in cealalta sala, am stins becul si pictam singura pe intuneric. Domn profesor stia ca eram foarte suparata si a zis "tu nu esti ca altele, o sa fie cumva, nu exista sa nu fie" si parca m.au incurajat vorbele astea. In orice caz eram foarte sad. Acuma vreau sa imi spuneti ce sa fac. Imi place fooarte mult de Kristopher si nu stiu ce m.as face daca ar fi cu altcineva sau daca, nu stiu, i.ar placea de altcineva. A da uitasem sa va mai povestec ceva: intr.o zi a venit el in sala si euam mers in cealalta sala si el a zis in gluma: ce face acolo? Se joaca cu creionul? Si asta m.a pus putin pe ganduri: oare el crede ca as face asa ceva? Ma crede asa de prostuta incat sa fac asta laughing? Spune.ti.mi cum sa ma apropiu de el? Ce sa fac? Imi place foarte mult de el! Multumesc happy funda >·<

7 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Poi ai avut mare curaj sa incerci sa ii spui ca il placi. Dar nu poti sa ii spui chiar asa pe fata, nici nu ai discutat cu el nici nu sunteti prieteni si sa te duci asa la el sa ii zici ce simti pentru el e cam ciudat. Incerca sa faci rost de datele lui de contact, mai bine de la el decat de la altii pentru ca o sa ii para ca esti o ficoasa:p. Dupa ce va imprieteniti poti sa ii spui daca nu isi da seama singurhappy. Bafta, indragostito.

| ŁøvēPíąňø explică (pentru AtateaConditii):

Ai dreptate...dar nu mai suportam sa vad cum alte fete care erau in sala cu mine si nici macar nu-l cunosteau, il salutau. Erau si alte lucruri care ma faceau geloasa si nu mai suportam sa-l vad doar din cand in cand, sa vad cum alte fete au curajol sa vorbeasca cu el sau sa-l intrebe ceva, iar eu sa stau si sa ma fac ca ploua ori sa ma panichez cand il vedeam. De asta am vrut sa-i spun ca-l plac fie ca ma cunoastea sau nu! Oricum, multumesc pentru raspunswinking

| IoanaSorina a răspuns:

Pai in primul rand, baietilor nu le place fetele rusinoase :* Incearca sa stai mai mult pe langa el, mai glumiti big hug Cumparai ceva de Craciun :* Si Dupa ce va imprieteniti, ii poti spune tot ce simti! E mai bine asa, atunci o sa stii daca merge sau nu. Stai cu el acolo si cu profesorul tau puppy dog eyes Si eu as vrea sa ma un astfel de profesor

| ŁøvēPíąňø explică (pentru IoanaSorina):

Multumesc de raspuns happy e destul de draguţ laughing daca nu mai raspunde nimeni s.ar putea sa il aleg pe al tau castigator >:d< happy mersi inca o datawinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru IoanaSorina):

Mai jignit la faza cu "baietilor nu le place fetele rusinoase" happy

| IoanaSorina a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi pare rau, dar pana acum cam la toti baietii nu le placeau fetele rusinoase happy Un baiat s-a despartit de colega mea doar pentru ca era rusinoasa, explica laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru IoanaSorina):

Nimeni nu-i perfect, spune-i sa-si dea foc din partea mea laughing A pierdut o fata extraordinara sad