| mCristi2102 a întrebat:

Salut! Vreau sa va cer o parere in legatura cu iesitul partenerului in club singur/a si des. Situatia mea este urmatoarea: eu muncesc in străinătate si vin acasa odata la cateva luni. In ultimul timp, iubita mea a inceput sa iasa in club destul de des (de 3 ori intr o saptamana). O eu inteleg si pe ea si nu am fost niciodata genul care sa-i impun ce sa faca sau cand si unde sa iasa, doar ca in ultimul timp a devenit asa de frecvent incat a inceput sa ma deranjeze. I-am spus ce am pe suflet si am inceput sa ne certam, ea zicandu-mi ca e tanara si vrea sa se distreze si ca ea nu va mai rata nici o distractie. Pe voi v-ar deranja asa ceva sau am eu o gandire mai demodata?

Răspuns Câştigător
| MarianWLF a răspuns:

Consider ca nu are suficient respect pentru tine, sau daca a avut, ai pierdut din el, sa iti spuna verde in fata ca ea nu va mai rata nici o distractie, tradus prin "fac ce vreau, nu ma intereseaza ce imi spui", e cam grav. Nu e o gandire demodata, e normal sa iti faci griji, anormal e cat de des frecventeaza ea cluburile, si de 3 ori pe saptamana mie mi se pare enorm, esti sigur ca mai reprezinti o prioritate in viata ei? Ochii care nu se vad se uita, si in club unde toata lumea e bauta, distrata, se pot intampla tot felul de atingeri, consider ca ti-a devenit motiv de tristete relatia asta, nu de bucurie, e complicat sa ai o relatie la distanta, ea fiind nevoita sa te astepte cu lunile, nu ii tin partea si nici negativist nu sunt, dar realist vorbind, sunt sanse mari sa te insele, nu esti niciodata langa ea.

Răspuns Apreciat de Editori
| All2exxtra a răspuns:

Chestia asta e subiectivă. Depinde și de tipul de relație pe care îl aveți și de felul de persoana care e ea. In calitate de persoană căreia nu ii place deloc sa stea acasă, nu as vedea neapărat ceva ieșit din comun in a iesi de 3 ori pe săptămână. Pe de altă parte, și ea ar trebui sa înțeleagă că te deranjeaza și să se calmeze puțin, nu sa sara la ceartă. Sentimentele amândurora sunt valide. Tu ești departe și îți faci griji, ea e singura.

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

De unde stii ca iese singura?
Nu poti sti niciodata sigur este adevarat, dar iesitul asta in club si libertatea asta pe care o simt femeile cand ies in club imi miroase a piesa asta:
https://www.youtube.com/watch?v=RiNUmqLBp-M

Toate se cred speciale!

Parerea mea schimb-o, e clar ca nu aveti ceva in comun, probabil faptul ca esti plecat?

| dullcat a răspuns:

Buna.As putea sa jur ca si ea a mai postat pe aici.laughing

De ce nu ii propui sa faceti un compromis? Sa iasa doar o data pe saptamana, iar cand vii acasa sa mergi si tu cu ea. Daca ea are 26, tu cati ani ai?
In caz ca nu ajungeti la o intelegere, spune-i ca doresti sa gasesti pe cineva care gandeste asemanator cu tine si ca poate e mai bine ca fiecare sa-si vada de drum.

| RobertMoon a răspuns:

Pe mine m-ar deranja daca iubita mea ar iesi in club atat de des. Fii sigur ca nu se duce singura, ci ca o asteapta cineva acolo care eventual ii plateste si bautura. Tu lucrezi in strainatate si ea are nevoie de mai multa atentie si contact fizic din partea ta, tu fiind acolo nu ii poti oferi asta si e clar ca are nevoie din alta parte. Nu mai trage de ea si las-o sa faca ce vrea, cauta alta.

| Sophieka a răspuns:

Tu faci bani si ea ii cheltuie a proasta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau sa iti zic, dar iubita ta are deja pe altcineva.
Eu nu zic sa stea in casa, dar las-o in pana mea, de 3x pe saptamana?! Profetia mea este ca in mai putin de 2luni, iti va da papucii. Femeia acum doar testeaza apele, sa vada daca nelu( amantul) este indragostit de ea, sau daca o tine doar pentru sex. In cazul in care isi da seama ca nu are valoare pentru nelu, probabil va mai ramane o perioada cu beta providerul( tu). Si oricum este clar ca femeia a ales distractia in locul familiei.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Sunteți invidioși frate asta este Adevărul))

| Celestina003 a răspuns:

Câți ani are iubita ta? Poate ca are 21-22 si chiar este tânără si vrea să se distreze, Ea este la varsta curiozitatii, nu cred ca vrea sa te calce in picioare. Tu esti la varsta ( sau aproape )maturitatii. Tu pui accent pe sigurantă. Atunci poate ar trebui sa iti asumi alegerea si să te gandesti daca nu cumva asta este problema. Ma feresc a iti sugera ce sa faci. Poate ai ceva de invatat din asta. Imi pare rau sa iti spun, dar cred ca de fapt esti singur in fata acestei decizii

| mCristi2102 explică (pentru Celestina003):

Are 26

| Celestina003 a răspuns (pentru mCristi2102):

Atunci a luat razna! Si tu ești bărbat și ar trebui sa îi bagi mințile in cap.

| Holiday a răspuns (pentru Celestina003):

Cum adica?! O tipa de 26 de ani n-ar trebui sa mearga in club, sau cum?! In plus, daca e iubita lui, nu inseamna ca e proprietatea lui si ii poate impune cand si unde sa iasa. Cum ar fi ca si ea sa-i numere de cate ori iese cu baietii la bere, pescuit, sau meci...laughing Grr...