| Laur6969 a întrebat:

Salut vreau si eu niste pareri sincere dar nu deranjante. spuneti daca imi ating prietena in zona intima cu mana si ea mai imi spune sa nu o ating dar vad ca ii place si continui de ce dupa se supara? sau alta ei ii place sa ma atinga cu mana pe piept sa ma zgarie si cand vreau sa Bag si eu mana spune ca nu.eu ce sa mai fac?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cand o femeie spune nu, se asteapta, in cultura noastra sa te opresti. Orice gest sexual care se desfasoara dupa „nu" este viol. Intrebi de ce se supara din cauza unei incercari de viol? Fiindca asa ceva nu este acceptat in Romania, unde femeile sunt egale cu barvbatii si au dreptul sa decida pentru ele insele. Sa stii ca multi barbati acre violeaza femei se apara spunand ca au simtit/vazut/crezut ca le place, in ciuda faptului ca spuneau nu. Asta nu este deloc un argument. Tu nu trebuie sa faci nimic deosebit, doar sa ii respecti vointa. Ai dreptul sa spui si tu nu cand ea face ceva ce nu iti place, dar ai obligatia ferma sa te opresti imediat cand ea spune nu.

| darrio2007 a răspuns:

Daca a spus NU e clar ca nu vrea sa mai continui.Nu are chef.Ce este greu de inteles? Mă intreb ce ar spune cand o atingi cu altceva.Ati facut sex pana acum?

| Fatamuntilor a răspuns:

NU insemna NU, care e problema!
Este placera (si nevoia) ta cea mare sa-ti managai prietena ta in zona intima?
Daca o fortezi, suna a tentativa de viol, nu ai cum sa dovedesti contrariul.
Fii convins cand si ea va vrea lucrurile se vor desfasura la alt nivel, iar placera va fi mai mare din partea amandorora!

| sofisis a răspuns:

Stii ca in timpul unui viol, multe femei ajung la extaz (nu ma lasa sa spun cuvantul la categoria asta)?
De ce? Pentru ca una e reactia biologica a corpului si alta e alegerea constienta a mintii.
Normal ca ii place, o excita. Dar asta nu inseamna ca nu vorbeste serios cand spune NU.
Deci nu ai ce sa faci decat sate opresti atunci cand ea spune nu.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Pentru ca NU este NU! Are toate motivele sa se supere atata timp cat nu e de acord. Poate tie iti pare ca ii face placere, sau poate ea te lasa totusi ca tu sa nu te superi. Mai bine o intrebi daca vrea si dupa iti pui mainile pe ea, asa e frumos.

| pufulescu a răspuns:

Intrebarea ta e foarte complicata!
Eu am fost virginel pana la o varsta destul de inaintata, 18 ani si ceva. Prima fata cu care am incercat apropierea fizica era tot cam la acea varsta, 18 si ceva, si se comporta exact cum zici tu, se supara la atingeri intime!
Bineinteles ca n-am facut nimic " concret " cu ea, nu a fost penetrare si nici macar oral dar chestia SOCANTA este ca atunci cand ne-am despartit mi-a spus in fata ca am fost UN PROST ca nu i-am tras-o, fiindca oricum datoria femeii e sa spuna nu!
Asa ca nu stiu ce sa faci, doar tu poti cantari caracterul acelei fete fiindca tu o ai in fata! Eu zic ca se joaca cu tine, la fel ca fosta mea prietena.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Spui ca ea si faci ca tine. Nu conteaza vorbele, conteaza privirea din ochii ei cand zice asta, cred ca e un "nu" si in cap e "Doamne, fa calumea daca tot faci!". Deci, incearca sa faci treaba, nu sa te prostesti! O sa-i placa si dupa aia nu o sa o mai poti opri din a-ti mai cere