| anonim_4396 a întrebat:

Sunt confuza. Nu stiu ce sa fac. Este vorba de un baiat de aceeasi varsta cu mine. El mi-a spus fata in fata ca ma place dar nu stiu ce sa cred. El schimba partenerele foarte des si imi e frica sa nu patesc si eu asta. Ce sa fac, avand in vedere faptul ca eu il plac cu adevarat?

9 răspunsuri:
| RoxanaCher a răspuns:

Pai ce mai astepti? Accepta sa fi cu el! Fa-l sa creada ca tu esti cea mai potrivita si ca merita sa ramana cu tine daca incepe sa schimbe iarasi! Si daca si tu il placi, totul e ok!

| Fredie a răspuns:

Buna. Parerea mea: daca stii deja ca este genul Don Juan de Marco, care trateaza fetele ca pe trofee, nu ar trebui macar sa ti pui aceasta intrebare. Incearca sa nu ai de a face cu un astfel de baiat, decat daca doresti si tu la fel ca si el, doar sex & distractie si nimic altceva. Bye.

| ~ вα∂ вσу ~ a răspuns:

Pai vorbeste cu el daca are de gand sa aiba o relatie de durata. Dar daca v-a placeti unul pe celalalt eu zic sa fii cu el happy

Bafta!

| only me a răspuns:

Incearca sa il accepti insa fara sa pui prea mult suflet, si sa observi cum se comporta el apoi.
Daca asa nu merge da-i de inteles ca nu stii daca vrei sau nu, si asa sa vezi ce poate face el pentru a te convingestraight face ...asta merge mereu...si poti sa afli daca te place cu adevarathappy

| liveincolors a răspuns:

Ti-a spus ca te place, cum probabil le-a spus si celorlalte. Chiar daca il placi, si zici ca si el te place, el nu te-ar lua in serios niciodata, pentru ca nu e obisnuit sa aiba o relatie stabila.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Apus ca te place? pai nu a mintit.pe tine in special si fetele in general. el nu vrea o relatie plina de obligatii cand atatea fete alearga cu limba scoasa dupa el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca il placi cu adevarat tu esti cea care isi face iluzii si normal ca el se prinde si iti da sperante in continuare...acum nu se stie cat de sincer e el

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna, iti spun din proprie experienta, daca ai vazut ca este genul care nu sta prea mult cu o fata, te sfatuiesc sa-l lasi balta. Faptul ca ti-a spus ca te place nu inseamna neaparat ca este si sincer, iar daca i-ai spus si tu ca il placi sau i-ai dat de inteles macar...va incerca si mai mult sa te convinga ca este sincer, pentru ca stie ca ii va fi mai usor. Daca vrei doar sa te distrezi si sa fii "una din ele", e ok. Dar daca tii la el si vrei ceva serios, eu cred ca e mai bine sa incerci sa-l uiti si sa intalnesti pe altcineva. Baieti sunt destui, iar acesta, mai mult ca sigur ca te va face sa suferi. Era doar un sfat, alegerea iti apartine.

| rocs_3671 a răspuns:

Poate te place. Poate nu.NU o lua de buna.Sunt multi care se joaca cu sentimentele fetelor. Poti accepta sa fii cu el, sa nu te implici afectiv deloc sa il lasi sa vezi ce vrea de fapt si daca vezi ca el pune suflet si se implica continua relatia daca nu mergi mai departe.Nu trebuie sa stai dupa un baiat.Sunt atatia baieti care te meritawinking