| Cristina5728 a întrebat:

Sunt împreuna cu iubitul meu de aproape jumatate de an, perioada în care el a mai fost si plecat în alta tara.
Pâna sa fim noi împreuna eu am vorbit cu unul și ăla se cunoaste cu iubitul meu si când a aflat că el e cu mine i-a dat mesaje ca nu mai plimba toate piz*ele proaste doar pentru ca mi-a placut de el.
Iubitul meu efectiv a pastrat legatura cu el chiar si dupa asta...s-au vazut prin oras si ala i-a spus ca daca îmi da mesaj ma pierde si iubitul meu i-a spus ca îl doare în...si ca sa îmi da după mi-a zis ca i-a spus asta sa vada ce fac eu daca îmi da mesaj.
Astazi ne-am întalnit cu acel specimen când mergeam sa spălăm masina, iubitul meu l-a claxonat efectiv si ăla a venit după noi.
A dat mâna cu el...si vorbea nu avea treaba, iar eu tupeista de fel m-am luat de el si când a început si ăla sa comenteze,al meu iubit în loc să fie ca un iubit normal sa se ia de ala ca ma jigneste statea si râdea si îmi zicea ca ce am chef de cearta, m-a împins si mi-a zis sa plec acasa dar nu am plecat.
Dupa a dat iar mâna cu ăla ca la scurt timp dupa plecarea aluia sa-l faca boschetar...
Rudele lui de multe ori se iau de mine, îmi vorbesc urât iar el nu le spune nimic, le lasă să vorbeasca cum vor cu mine.
Îmi tot spune ca imi da una, de multe ori mi-a si dat cate o palma dar nu tare.
Ma jigneste si se poarta urat de parca nici nu i-ar păsa.
Pune stări pe wapp sa vada o fosta de ale lui si face mereu ce îl taie capul pleaca pe unde vrea.
Daca nu-i zic eu sa vina sa ma ia el din proprie initiativa nu vine si îmi reproșeaza mereu ca cosuma banii pe benzina ca vine sa ma ia si sa ma duca el stând la tara la un unchi, iar eu în oras.
I-am dat si eu bani sa bage benzina când am avut, am platit si în oras si eu si el cu rândul, am luat mâncare si eu si el desi eu nu muncesc fiind inca la liceu, când era plecat îi încarcam cartela, i-am gatit etc dar niciodata nu o sa aprecieze nimic si nu stiu ce sa ma mai fac.
Aș vrea sa o termin cu el sincera sa fiu, din cauza asta am impresia ca nu îi pasă deloc de mine dar îl iubesc ca pe ochii din cap.
Am dreptate sau sunt eu de vina?

11 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Daca nu te respecti nici altii nu o vor face.

| RxTx a răspuns:

Opinia mea este ca ambii sunt niste cocalari bombardieri
Non valori!
Problema este ca si tu asculți manele si de la manele si masini ți-se trage că te atrage tatuaje

Dacă cauți un rocker cu servici cult o sa re respecte...
O sa te cultive... O sa se ocupe de cultura ta si de tine sa te facă să devii cu adevărat o valoare reală nu una superficială bling bling

Pt că are un alt sistem de valori

Spirituale etice morale...

| Violleta2022 a răspuns:

Fa-ti alt iubit, dar de data asta unul care sa nu aiba prieteni cocalari sau jigodii care sa te jigneasca sau vorbeasca pe al spate.
Este evident ca iubitul asta al tau te tine din alte motive, fiindca in realitate nu a dat doia bani pe tien si pe faptul ca alalalt te-a jignit si ti-a vorbit atat de urat, ba chiar sa mauzat pe seama ta.

Iar tu, tine gurita inchisa si mai lasa tupeul, fiindca provocand golanii risti sa-ti terfeleasca numele sau chiar sa te bata.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dar îl iubesc ca pe ochii din cap.
Ce înseamnă că îl iubești? Că ai nevoie de el? Da, ești de vină. Îți satisfaci cu el o nevoie. Ai nevoie de el ca de un obiect cu care îți satisfaci o nevoie. Se numește iubirea de obiect.

| Sekim a răspuns:

Stii ce ai de facut happy

| Cristina5728 explică (pentru Sekim):

Sa o termin cu el stiu...

| Willis a răspuns:

Te ține doar să își bată joc de tine, și să te fu_ă când are chef.
Sunt destui ca lumea...

| Editocroci a răspuns:

Ăla nu e iubit, fată dragă. Pentru că nu te iubește. Citește încă o dată ce ai scris și îți dai seama singură. Dă-i brânci rapid. Nu ești de vină.

| Cristina5728 explică (pentru Editocroci):

Începusem efectiv să cred că eu sunt de vină...de asta am vrut sa cer si părerea altora

| Editocroci a răspuns (pentru Cristina5728):

El e de vină. Nu tu.

| DiamondLexus7 a răspuns:

Fata mea, pentru ce mai stai cu el? Papucii și adio! N-ai ce sa stai cu un asemenea specimen.