| danielvvv88 a întrebat:

Sunt intr-o mare dilema. Nu stiu daca iubita mea ma mai iubeste. In ultima vreme nu mai are timp de mine, evita sa ma vada, nu mai imi acorda atata atentie si din ce in ce mai des vorbeste de despartire. Am gasit un mail de-al ei in care purta o discutie cu o persoana care printre altele a intrebat-o daca ma iubeste la care ea a raspuns cu o alta intrebare "oare il mai iubesc". Am intrebat-o acest lucru iar ea mi-a raspuns ca mai are sentimente fata de mine dar nu la fel ca inainte. Mi-a cerut sa luam o pauza. La ce sa ma astept dupa aceasta pauza? Mai e vreo sansa sa reluam relatia si sa mearga?

Răspuns Câştigător
| KaterinaPetrova a răspuns:

Daca fata vrea pauza, dai o pauza.
poate tu o sufoci intruna si s-a plcitisit.

intre timp, la pauza asta ca sa fii sigur ca nu o pierzi de tot, vorbiti la tel, pe mess, adui un buchet de flori, ca sa vada ca tie iti pasa mult de tot de ea si poate i se va face si ei dorhappy

baieti ca tine nu sunt peste tot,(din cate vad eu tu esti un baiat iubitor si atent, nu ca toti fraierii care se dau mari ca Doamne iarta-ma am citit niste intrebari pe aici cu unele care au fost batute si lasate insarcinate si alte orori)

daca nu te va vrea inapoi inseamna ca e nehotarata si nu stie ce vrea de la viata
daca se va cupla cu altu va vedea diferentaoh go on

atunci sa ii zici si tu,, oare te mai iubesc?''

7 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Nu-ți înțeleg dilema. E clar că tipa nu te mai vrea. „Să luăm o pauză" e modul codat în care-ți spune asta. E clar că nu te (mai) iubește. Iubirea nu cere pauze sau întrebări de genul „Oare simt la fel?". Nu ai ce-i face. S-a terminat și gata. Îi spui că ești de acord și adio! Nu te ruga de ea. Nu o mai contacta nici dacă simți că mori dacă nu o faci. Las-o! Procedând așa e posibil să se întoarcă singură. Femeile se plictisesc de prea mult bine prietene.

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Dar nu e mai bine sa o lasi de tot si sa faca ce vrea? o pauza timp de toata viata.cum ar fi? pentru demnitatea ta si ca sa nu isi bata joc de tine.ar fi belea happy

| cata_4290 a răspuns:

Sincer,nu,dar nu-ti pierde speranta, se spune ca daca una iti inchide o usa o alta ti se va deschide si sunt alte cateva dupa colt asteptand ca tu sa fi liber pentru ca ele sa te cucereasca asa ca bucura-te de viata si caut-o pe cea care sa te merite. poate chiar eu sunt una din ele...mai sti?! pupici si nu dispera la primul refuz, bafta.ai o viata inainte, esti tanar si simpatic, frumos si carismatic.

| cata_4290 a răspuns:

Apropo inca ceva-indiferenta doare si te rog din suflet nu uita.trateazo cu indiferenta si in curand norocul iti va surade poate cu una mai dulce, mai nebuna dar "buna" si care are muuuulta iubire sa-ti ofere.te pupic din nou

| bombonika18 a răspuns:

Dupa parerea mea ea este acum confuza, e posibil sa fi intalnit pe altcineva, si pentru tine in acest moment are doar o simpatie, si daca ti-a zis sa luati o pauza e vident ca sansele sa mai fiti din nou la fel ca inainte sunt aproape nule.Parerea mea este sa faceti o pauza de cateva saptamani.si restul depinde doar de voi

| MajorAsshole a răspuns:

E foarte greu spre imposibil sa primesti un raspuns bun la intrebarea ta. gandeste-te ca noi nu stim ce a fost, ce e intre voi. unele relatii se "renasc" dupa o astfel de pauza, altele insa... mor.

| DxQ a răspuns:

Pai ba frate... eu zic sa te duci la ea cu un buchet de flori sau ceva de genu, daca nu merge, dai un sut un fund, sunt o multime de fete pe planeta asta oh go on. Funda?batting eyelashes