| Gabi_6377 a întrebat:

Sunt tot eu cu dilemele mele.Regret mult ca am plecat de la iubtul meu. Poate il convingeam sa ne mutam impreuna cu chirie ca nu ma mai intelegeam cu ai lui. Cel mai rau e ca nu ma mai inteleg nici cu ai mei.Credeti ca e indreptatit sa nu mai vrea sa fie cu mine, dupa ce am plecat de la el? M-as duce la el cu bagajele, dar nu ma mai vrea,, as fi suportst orice sa fim si nu vreau sa mai stau cu ai lui. El zice ca, daca l-as fi iubit, nu as fi plecat si as fi suportat orice si oricat.Ai mei ma urasc pentru ca m-am impacat mereu cu el. Iubitul m-a lasat cand mi-a fost mai greu.Ma consider vinovata ca am plecat.

Răspuns Câştigător
| Linda a răspuns:

Nu mai intra in relatii din astea incurcate. Du-te cu cineva care se casatoreste cu tine (civil daca nu aveti bani) si este dispus sa stati in chirie impreuna. Nu e ok sa suferi doar tu, pentru un cuplu tanar e bine sa se poata cunoaste si ajusta fara presiuni ale parintilor. Mie mi se pare egoist acest prieten de care te-ai despartit.

5 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Poate ca la tine e problema, poate ca nu stii sa rabzi indeajuns, ar fi bine sa va intalniti la o discutie serioasa si sa va hotarati ce aveti de facut pe mai departe ori impreuna ori unul pe un drum si celalalt pe alt drum, sper sa reusiti sa ajungeti la o intelegere.Bafta si multi pupici!

| Ady00pk a răspuns:

Chiar tu esti vinovatahappy imi pare rau sa-ti spun dar dupa ce ai facut pe desteapta si ai plecat nu mai trebuia sa te uiti inapoi! dar ai vazut ca nu iti mai e cald si acum te gandesti sa te intorci la loc. Ei afla ca nu merge asa! ce ai facut e bun facut! uital si vezi-ti de viata ta! asa sunt fetele! sunt indiferente si ignora baietii pentru ca baiatul sa i se intoarca in genunchi! dar la tine din pacate nu a fost asa si acum ii simti lipsa.Iti meriti soarta! Cei care ati citit asta imi puteti da "stupid" "nefolositor" dar sa stici ca am dreptate si multi dintre voi va e greu sa suportati adevarulhappy

| oooooooo a răspuns:

Nu te mai considera vinovata! De ce trebuia sa suporti oricat si orice? Toate au o limita, chiar si in dragoste. Parerea mea este ca el ar fi trebuit sa ia atitudine si sa va mutati impreuna, avand in vedere ca nu te intelegeai cu ai lui. Si tu ii poti spune ca daca te-ar bfi iubit ar fi facut totrul ca sa va fie bine. Nu cred ca ai tai te urasc, incearca sa stai de vorba cu ei, spune-le ca ai nevoie de ajutorul lor si asigura-i ca nu te mai impaci cu el. Sunt sigura ca vor fi alaturi de tine.

| sy46 a răspuns:

El are dreptate dupa parerea mea.Treci peste.

| alma1115 a răspuns:

Buna gabi, daca il iubesti atat de mult incearca sa te impaci cu el, trimite-i mesaje si spune-i ca-l iubesti, ca ai plecat de la el ca nu mai suportai certurile dar acum iti pare rau si vrei sa-ti mai dea o sansa, sau spune-i ca vrei sa va intalniti sa vorbiti, daca te iubeste o sa se impace cu tine daca nu, inseamna ca nu te iubeste si nu merita sa mai incerci, iar daca ar fi sa va impacati ce-l mai bine ar fi sa stati singuri, nu cu parintii. sper sa te impaci cu el daca il iubesti atat de mult inseamna ca are ceva special chiar daca voi va certati foarte des si ai trecut peste toate, bafta