| saresipiper a întrebat:

"Unicul moment in care ma inteleg cu iubitul meu este cand acesta vine acasa la mine si mananca din bunatatile pe care le am mereu pregatite pentru el. Cum iesim pe usa, in societate, sau pe strada, in masina, el incepe cearta din orice, aruncand vina asupra mea, punandu-mi responsabilitati in brate care nu tin de mine ci de el, iar in cazul in care el greseste, incepe sa tipe la mine si sa se poarte foarte urat. Ma simt mizerabil. Mentionez ca cu oamenii din jurul lui se poarta impecabil, acestia nu ii cunosc fața asta si mereu ma intreaba pe mine cand facem pasul cel mare (ca si cand din cauza mea nu ar avea loc acest lucru). Chiar nu stiu ce sa fac, sunt o victima care, daca as incepe sa le povestesc prietenilor lui cum se poarta el cu mine, nu m-ar crede nimeni! Inca mi s-a spus de multe ori: "ai grija sa nu il pierzi ca e un baiat de nota 10!"

19 răspunsuri:
| Bobo378 a răspuns:

Baiat de nota 10? doamne fereste

| Emma30555 a răspuns:

E simplu părăsește l! Nu te obliga nimeni sa stai cu el doar tu te complaci în situația asta din motivele tale! Părerea lumii nu contează, cu adevărat nimanu i nu i pasa, tu ești responsabila pentru viata ta. Dacă el nu te prețuiește vei găsi alt băiat care sa o facă

| OrdanKarris a răspuns:

Hai sa fim seriosi, am mai avut eu discutii cu tine in trecut si am cam vazut ce-ti poate mintea. Sincer sa fiu, tind sa-i dau dreptate prietenului tau. Bine iti face si tare banui ca are dreptate in ce iti zice. Si apropo, tu ai venit aici sa te plangi si atat, ca dealtfel tot la el te intorci, business as usual. Nu e ca si cum ai avea vreo intentie sa-l parasesti sau ceva. Sa fim seriosi, daca chiar voiai sa scapi de o problema faceai pasul demult fara sa spui nimanui. Neah, iti place balacareala, stii si tu ca toate acuzele care ti le aduce prietenului tau sunt binemeritate, probabil te tii de prostii si ii testezi aiurea rabdarea iar el te pune la punct asa cum meriti. Stiu deja ce-ti debiteaza mintea deci il inteleg pe om cand iti aplica tratamentul care ti-l aplica. Ma mir ca are atata rabdare sa te tolereze in continuare si sa stea cu tine. Ma mir de ce nu scapa el de o problema. In fine.

| Adry05 a răspuns:

rolling on the floor cât de proastă să fii să stai cu așa specimen

| saresipiper explică (pentru OrdanKarris):

Tu ai niste frustrari pe care le exteriorizezi mereu cu fiecare ocazie. Crezi intotdeauna ca femeia e capul rautatilor si izvorul tuturor relelor. Sfatul meu este sa te duci si sa te tratezi sau sa te izolezi fiindca esti o amenintare pentru oamenii normali!
Un om fara probleme stie sa empatizeze cu o victima, in schimb tu mereu arunci cu sageti numai in cine are nevoie de ajutor, fiindca esti un nimic!
Si ca sa iti bagi si mai tare unghia in cwr, Da, toti se intorc la mine dupa ce ii las!

| saresipiper explică (pentru Adry05):

Faza e ca sta el fortat cu mine. Inteligentule...

| Adry05 a răspuns (pentru saresipiper):

Ce zici mă acolo?

| Navagio a răspuns:

Ascultați inima si lasă-l e un dobitoc care probabil nu va sti niciodata cum sa se comporte cu o fata, nu te respecta daca are astfel de ieșiri. Nu te merita.

| saresipiper explică (pentru Adry05):

Adevarul. Hai du-te la somn ca ai obosit de la atata citit!

| Ager1977 a răspuns:

Pfff ..nota 10. și cu tine se comporta mizerabil! Gândește.te că daca faci pasul cel mare așa o sa se comporte cu tine mereu. poate si mai rau! Eu in locul tau l.as parasi! Nu merita o fată langa el!

| saresipiper explică (pentru Ager1977):

Am ajuns sa nu il mai recunosc. urla si in casa mea, de fata cu familia, iar cand vede cunostinte de-a lui sau chiar oameni straini, le zambeste si vorbeste cu ei ca cel mai bun si de treaba om de pe pamant. Daca ii cer sa ma ajute se face ca ma ajuta dar nici nu aude de fapt ce ii spun, nu il intereseaza. Gen ii spui sa ia rosii, el aduce castraveti, spune ca n-a citit ce i-ai scris. Si face scandal ca sa te simti tu prost. Asta e doar un exemplu mic..cand e vorba de ceva ce are el de facut, e jale daca nu sunt si eu atenta, vina cade pe mine, desi sunt lucruri care tin strict de el. Nu vad de ce ma face sa ma simt mizerabil si vinovata pentru lucruri care nu tin de mine, de ce nu putem avea o relație normala si frumoasa, destinsa, ci mereu incordat e, vorbeste intruna si pe un ton f ridicat, deja am ajuns sa am probleme cu inima din cauza lui, tot intr-un stres traiesc.

| MihaelaDart a răspuns:

Pararea mea este să îl lași, nu te agata de cineva care nu te respecta. Greu este mai ales dacă îl iubești, dar ca să aibă 2 fețe, nu e frumos. Daca faci pasul cel mare pentru o căsătorie, așteaptă-te de la orice din partea lui, poate sa devina și violet, mai ales dacă are acest comportament mizerabil cu tine. Băieți vei tot găsi, deși asta e rostul vieții, nu îți merge cu unul, încerci cu următorul până îl găsești pe cel ales sufletului tau. Nu te lua de gura lumii, ascultați inima!

| Andreeush a răspuns:

Și de ce mai stai cu el dacă vezi cum se comportă cu tine?
Lasă-l.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru MihaelaDart):

Cum sa devină violet? Mov? laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este un om cu două fețe, si tu nu vei putea sa il schimbi, gîndeste te tu ce vrei de la el? Vrei o familie cu asa un om? Ce varstă ave ti voi doi? El in fața lumii pozează in omul bun, i si pune o mască un rol ca altii sa vada ce om bun e el, îi păcăleste de fapt pe altii cu masca aceea de om bun, are dublă personalitate, in societate pozeazăî in omul perfect, iar acasa sau cînd sunte ti doar voi doi, i si arata adevarata față i si dă arama pe față cum se spune, este un gunoi ordinar. Nu stiu de ce tu esti obligata sa il suporti, desparte te de el, are cumva obiceiul sa bea? Ca daca mai si bea atunci nu ai nicio șansă sa fi fericită cu astfel de om, o lichea de om este el. Parintilor tai de ce nu le spui ce comportament are el față de tine? Ce varsta ai? Sa nu faci prostia de a te căsătorii cu el ca o vei duce rau toata viața.

| MihaelaDart a răspuns (pentru anonim_4396):

Em sincer nu am văzut greșeala. Se întâmplă oricui și dacă tu ai fi înțeles ai fi trecut peste problema, nu să mă iei la mișto.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru MihaelaDart):

Vai dragă, dar numai stii de glumă? laughing

| MihaelaDart a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu am avut detectorul pentru glume, sorry...

| Mosotti a răspuns:

Lasa-l! E baiat de nota 0 daca se comporta asa, ce stai cu el nu stiu?! Mai si intrebi ce sa faci? Pai nu e clar ca omul asta nu e de tine? Se poarta frumos ca mananca la tine, si precis si pe banii tai ii faci alea, deci e pe interes. Sunt multi alti barbati care te plac, deci schimba macazul, nu sta ca iti va fi foarte rau. Nu trebuie decat sa inregistrezi pe ascuns ce face si sa arati la toti ca sa te creada si sa-l faci de cacao, asta pe langa ca o sa-l lasi! Sa vedem ce face? Sa caute alta proasta, ca asa te considera nesimtitul. Aduna dovezi cum se poarta, nu fi fraiera, asa pentru tine, nu ca ar conta ce zic altii. Sa nu ii iasa ca ii pacaleste pe altii ca e bun, fi desteapta! Fa-l tu, lasa-l doar sa creada ca, conduce el jocul, si da-i lovitura de gratie si "prezentandu-l" cum e, si parasindu-l!

Da drumu la record la tel ca se stinge ecranu si nu stie, arde-l la orgoliu. Si da si la prietenii lui si la toti inregistrarile daca vrei!