| crystiyna a întrebat:

Urmeaza ziua de nastere a soacrei mele si nu stiu ce cadou sa-i iau. Nu este pretentioasa de fel dar tin foarte mult la ea si mi-as dori sa-i iau ceva care sa o multumeasca. Prin casa cam are de toate, bluzite sau ceva d imbracat prefer sa nu o dau in bara iar creme nu prea foloseste, de parfum numai zic, foloseste unul singur, nu imi vine nici o idee. Ceva sugestii? Nu stiu daca am pus intrebarea in categoria corecta, dar mi s-a parut cea mai adecvata.

Răspuns Câştigător
| JASMYNA88 a răspuns:

Pai nu ii lua ceva pentru prin casa sau ceva ce are deja...incearca sa vezi la ce si-ar dori, oamenii au tendinta ca in pragul zilei de nastere sa zica ce si-ar dori, sau macar sa suspine dupa ceva de la tvlaughing eu zic sa o iei la o sesiune de shopping, ca acum oricum sunt reduceri si vei gasi haine si incaltaminte faine la preturi bomba. sau ai putea sa ii iei un lantisor frumos unde sa ii poti pune in pandantiv o poza cu tine si sotul.

| crystiyna explică (pentru JASMYNA88):

I-am luat o bluzita super frumoasa de primavara cu o esarfa... si spre rusinea mea nu i-am gasit parfumul preferat si i-am adaugat repede un produs de cosmetica:X:X tadam am scapat! i-a placut! mie oricum mi-a placut.

| JASMYNA88 a răspuns (pentru crystiyna):

big grin foarte bine! si asa e greu sa iei un cadou frumos unei soacrehappy ma uit la mine cand merg in vizita ca nu mai stiu ce iau.tongue

15 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Un ghiveci cu flori naturale si o iconita argintata.E de efect si nu costa mult.

| Lynna a răspuns:

Mama mea i-a luat bunicii mele o icoana

| Fatamuntilor a răspuns:

Categoria e buna!
orice ai face, gestul conteza.DEPINDE cat de apropiate sunteti. Daca zici ca hainute are cosmetice nu foloseste, poate ceva in bucatarie care sa-i usureze munca? POATE un robot de bucatarie? Crezi ca se intrepreteza? POATE ceva personalizat?
O icoana sfintita?

| Wøodenpints a răspuns:

Funie şi săpun.

| Mihaela1964 a răspuns:

Un lantic cu cruciulita; poseta neagra; ceas.

| BSwwatch a răspuns:

Super! rar aud ca relatia soacra ginere sa fie strans legat,si invers! Pai da si tu cateva indicii,ce face mai toata ziua, poate gasim o solutie,asa,e greu,florile oricum nu lipsesc,gen o bratara personalizata, cu o gravura, un inel decent poate, o cina in oras cu familia la un restaurant cu o mica surpriza un tort! nu cred ca trebuie sa fie util neaparat, ci dovada ca ai avut interes si buna placere sa o bine dispui!

| darrio2007 a răspuns (pentru BSwwatch):

Ea este nora soacrei, nu ginerele soacrei. Difera mult comportamentul soacrei cu nora decat cu ginerele.Laudabila initiativa ei.

| BSwwatch a răspuns (pentru darrio2007):

Da....asa-i,am zis-o acum.

| darrio2007 a răspuns (pentru BSwwatch):

Ok.Bafta.

| Manyna a răspuns:

Cumpara-i ceva pentru bucatarie, un vas yena sau un vas de lut, ceva ce nu are.O icoana sau un lantisor cu cruciulita de aur sau argint.

| crystiyna explică:

Acum doi ani i-am luat un cadou ft banal....am dat kix categoric cu un set de produse d baie( sampon, balsam, etc.) iar anul trecut i-am luat o razuitoare electrica. Anul acesta sunt in pana de ideii. Vas yena? are destule, ceva din argint? poarta aur si nimic altceva, deci nici vorba de vreun lantisor de argint sau ceva de genul, iar credincioasa nu este. Mai bine i-as lua o pijama decat o icoana. So, voi ce ati face? pls help

| crystiyna explică:

Vreau ceva special si nu excesiv de scump!

| ovydyu1992 a răspuns:

Un laptop sa stea pe TPU si facebook, dar sa nu uiti de netlaughing