| mirunaaa96 a întrebat:

Va rog din suflet sa ma ajutati, fostul prieten nu ma lasa deloc in pace, deloc. Nu mai suntem impreuna, i-am zis de 100 de ori sa nu ma mai caute si nu vrea. Ieri de exemplu mi-a lasat un baiat comentariu la o poza de pe fb cu un pupic, eu il cunosteam pe baiatu ala si i-am lasat inapoi. El se intelege f bine acuma cu una ce i-am sters-o de pe fb cand am fost impreuna, ii zice iub, ii da like-uri..tot numa ca sa ma enerveze pe mine si aseara.a intrat pe mine pe fb si a inceput sa imi zica ca am mascul nou, ca sa ne protejam, m-a intrebat daca dormim impreuna si mi-a zis ca de maine..adica azi,o sa inceapa si el sa ma faca geloasa pentru ca si eu l-am facut cu ala. Jur ca nu-l mai suport, il evit cat de mult pot dar vreaa sa ma chinuie. Mie mi se pare ca nu e ok sa faca asta atat de repede, da dovada de prostie. Ce sa fac ca ma innebuneste? Vorbeste asa urat cu mine.

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tu vrei sa fii chinuita, nu stii ca poti bloca lume in fb?

| EvilThoughts a răspuns:

Și tu de ce îi mai răspunzi la mesaje?
Dă-i block dau pur și simplu nu-i mai răspunde. Nu mai vorbi cu el și gata. Nu-i oferi satisfacția să vadă că ești geloasă.

| mirunaaa96 explică (pentru EvilThoughts):

Nu e vorba ca ii raspund, nici cand ma suna n-o faceam., dar ma vede pe fb imi scrie ceva, nu-i raspund si dupa aia imi zice " asa continua sa nu imi raspunzi, pui mai multe paie pe foc".

| EvilThoughts a răspuns (pentru mirunaaa96):

Atunci blochează-l. Sau dă-i să apari offline pentru el.

| pwp a răspuns:

De ce nu-i dai block?

| selfie a răspuns:

Pai daca te face geloasa inseamna ca iti mai pasa putin. Incearca sa petreci mai mult timp cu prietenii si sa uiti de el. Daca te mai cauta pe Facebook si te enerveaza poti sa il stergi din lista de prieteni daca nu chiar sa ii dai block. Atunci nu o sa mai poata vedea nimic.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Blocheaza-i accesul pe Facebook.

| Duucu a răspuns:

Dă-i ignore pe facebook, și lasă-l în voia lui.Ce-i atăt de greu?

| Rebecca123 a răspuns:

Cel mai bine este sa il ignori..va vedea ca nu iti pasa si va inceta.Este logic ca inca mai simte ceva pentru tine dar daca nu intelege, lasa-l in pace ceva timp si se va calma singur si poate o sa isi gaseasca si pe alta.

| Adminul000 a răspuns:

Blocheazal depe facebook iti trimit link-ul mai jos

https://www.facebook.com/settings?tab=blocking

Injural si tu si apoi blocheazal sfat

| SpookyKid a răspuns:

Nu cred ca nu o sa te ase in pace daca ii dai clar de inteles ca te dispera
cand mai vorbesti cu el bateti pur si simplu joc de orice zice sau ce a facut ana atunci si daca continua si el sa vorbeasca urat dai direct block, macar pentru o perioada

| vanesaandra a răspuns:

No bine. Daca nu ii dai atentie poate ca va continua..Iti dau doar un sfatbig grine exemplu daca iti zice:AM o iubita asa frumoasa
Tu spune-i :Stiu e tare draguta
Adica pari fericita de situatie nu geloasa sau nepasatoare cand ii vezi impreuna du-te zi-le ca sunt draguti impreuna si tot asa
Sper sa mearga
Noroc happy

| OltyYonutz a răspuns:

Ignora-l sau dai una si zi sa te lase in pace pentru totdeauna! Cea mai simpla metoda! happy

| mirunaaa96 explică (pentru OltyYonutz):

I-am spus, imi spunea ca o sa incerce si a doua zi iar ma suna.

| OltyYonutz a răspuns (pentru mirunaaa96):

OK. Atunci nu am cum sa te ajut. dar la mine a mers!

| Adminul000 a răspuns (pentru mirunaaa96):

La ce ai telefonul la Orange Vodafon sau Cosmote?
Du-te acolo si cerele sa blocheze numarul de telefon a lu fostul iubit!

| Ade1996 a răspuns:

Dai block pe facebook, schimba-ti numarul si nu mai are cum sa te caute. Iar fata in fata, nu il baga in seama. Simplu! Am avut si eu o relatie de genul...m-a cautat pana s-a plictisit ca nu il bagam in seama

| AuzifABau a răspuns:

Mda, cati ani ai? nu-l mai baga in seama si nu-i mai da satisfactie, ce-i asa de greu nu inteleg, poti face asta incepand cu un ignor pe facebook, stergand-ui nr de tel si toate amintirile fata de el, si tot ce tine de convorbiri pe langa asta cand te mai intalnesti cu el ii zici asa, cf ma? mi-am luat animal de companie de te tii dupa mine? tarfulitza ta stie dupa cine umblii u? si tot asa, bag-o pe aia grea ca si sconsii put a parfum pe langa tine du-te spala-te si abia dupa poti veni sa vb cu mine dar mai bine nu ai face'o laughing))))) in fine succes

| lenu27 a răspuns:

Ignora-l. Fa tot posibilul. Stiu ca iti mai pasa, asa face orice fata, dar incearca sa nu ii dai atentie si totul o sa fie bine. Sper ca te-am ajutat. Multa bafta happy :*

| dentistu a răspuns:

Block pe fb stergi nr de tel si daca nu te lasa... politia