| HiperSoul a întrebat:

Va temeti de relatiile in colectiv (clasa, grupa)? Sau daca ati avut cum a fost?
Va rog sa precizati sunteti fata sau baiat.
P.S. Sunt la o rascruce de drumuri si nu stiu ce sa ma fac?

14 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Nu ma tem, asta este..viata merge inainte, sigur ca ar fi greu sa vad acea persoana zi de zi, dar trebuie sa mergi inainte

| HiperSoul explică (pentru KamaSutra):

De asta si ma gindesc ca poate nici sa nu incep?

| KamaSutra a răspuns (pentru HiperSoul):

De ce sa nu incepi? Daca asa simti, fa-o, iubeste, arata asta

| Mayar a răspuns:

TE las sa imi ghicesti genul... Relatiile in colectiv sunt urate, te simti neglijat, in timp ce altul/alta primeste mai multa atentie, sau cel putin asa ti se pare. In timp ce, intr-o relatie normala, esti doar tu cu jumatatea ta si normal, doar tie iti acorda atentie. Insa in grup,,,, uneori trebuie sa te supui majoritatii chiar daca nu ai chef, si alte cele. La un moment dat o sa te simti prost, o sa te subapreciezi si, depinde de oamenii din grup, daca vrei sa pleci, sa parasesti grupul, s-ar putea sa nu te lase asa usor. Deci, iti recomand sa eviti o experienta urata, o cicatrice sentimentala si multe dureri de cap. Ramai la o relatie normala, cu o singura persoana si asigura-te ca si ea face la fel. Caci, zau, nu stiu ce e mai rau, sa fi tu intr-o relatie de colectiv, sau cealalta persoana... Daca cealalta persoana e intr-o astfel de relatie, adica si cu altii/altele pe langa cea cu tine, mereu te va bantui gandul ca tu nu ii esti de ajuns, ca nu esti destul de bun, nu esti destul de apreciat, ci ca ceilalti sunt, etc. Ar fi ceva distructiv, ceva care in final, te va atinge, rau de tot!
Deci, nu! Ramai la o relatie normala.

| HiperSoul explică (pentru Mayar):

Nu la asta ma refeream big grin. Am un prieten, cu care ne vedem in fiecare zi, in acelasi colectiv de prieteni, si parca totul merge spre o relatie. Eu sunt confuza, daca nu se primeste totul chiar atit de bine? nu-mi pot parasi prietenii daca nu voi dori sa-l mai vad, nici el nu o va face...dar stiu ca imi va fi greu si nu voi pute spune nimanui :/.

| AliGab a răspuns:

Am avut parte de asa ceva. Nu ai de ce sa te temi. Sunt relatii care merg si relatii care nu merg. Daca nu merge relatia, mergi mai departe in afara acelei relatii. Nu va fi usor dar va fi mai bine decat sa stai cu cineva cu care nu te intelegi. Succes

| HiperSoul explică (pentru AliGab):

Si totul a fost bine? Ati ramas impreuna sau v-ati despartit?

| AliGab a răspuns (pentru HiperSoul):

Eu m-am despartit, dar am vazut si cupluri care au rezistat

| HiperSoul explică (pentru AliGab):

Si cum a fost sa-i vezi fata in fiecare zi?

| AliGab a răspuns (pentru HiperSoul):

Greu, dar nu am regretat alegerea facuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. dar tu, de ce te temi?

| HiperSoul explică (pentru anonim_4396):

Ma tem ca totul poate sa nu se primeasca chiar asa de bine cum as crede eu. Si daca ne certam? Nu as putea sa il vad in fiece zi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru HiperSoul):

îți faci prea multe griji. o să fie bine happy

| Sfinnx a răspuns:

Am avut.Am fost cu iubitul meu impreuna timp de 1 an jumatate intr-o clasa.E foarte nasol pentru ca dupa un timp intervine monotonia si nu o sa mai iesiti atat de mult afara din simplul motiv ca unul dintre voi nu are chef.
O alta relatie pe care o am acum, e in grupup de prieteni in care sunt 15 persoane.Recunosc ca nu merge prea bine chiar daca mai e inca un cuplu.De ce nu merge bine? Pentru ca nu mereu ne vedem toti si atunci cand ne vedem unii se plang ca se simt in plus pe langa noi.Si sa nu mai zic de problemele pe care le al si reprosurile cum ca big grinA atentie si altora si nu-ti mai da limbi cu X.
Deci, mai bine nu esti intr-o relatie in niciuna din cele 2 situatii.Sunt trecuta happy Mai bine suferi putin acum decat sa te lovesti mai tare si sa cazi mai adanc in groapa mai tarziu.Ai grija de tine.Mult succes