| slipknot a întrebat:

Daca am contract cu Vodfone pe 2 ani[in octombrie se fac 2 ani] la internet, pe stick, iar eu vreau sa il reziliez pentru ca merge foarte incet[de ex un filmulet de 20 de minute online trebuie sa astept 3 ore], trebuie sa platesc ceva sau am dreptul de a-l rezilia?

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Vezi ce scrie in contract. Vodafonu nu reziliaza contractul decat la data scadenta.Dar mergi la ei cu stickul sa nu fie defect.

| bogdan_7896 a răspuns:

Normal s-a dat lege in 2010 ca daca nu iti convine abonamentul la telefon sau la internet poti sa reziliezi contractul, dar ei vor zice ca nu poti, oricum dupa 2 ani poti sigur sa il schimbi, am avut si eu pe 1 an dar dupa 3 luni l-am reziliat ca am pe cineva care lucreaza in domeniu si care mi-a zis ca se poate