| IonCucu a întrebat:

Am o pisica de 3 luni jumate si intr-o zi am depistat ca din cur ii ese viermi mici albe, si pe prosop erau multi veirmisori, si am depistat ca si oua sunt multe, ce ma fac ca sa elimin viermii din toata camera din toate propurile paturile, am mancat cu ea am dormit cu ea straight face ce ma fac? Cum elimin toti viermii, oua? Si are vreun efect daunator asupra omului?

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Heeei, exprimă-te mai elegant, fir-ar să fie!
Du-te la medicul veterinar si spune-i să-ți de un antiparazitar intern pentru pisici! Are viermi intestinali!

| SEBARCELONA a răspuns:

Salut naspa treaba asta eu am avut un caine asa si cred ca era din cauza ca a mancat ceva ce ii facea rauu si asa avea si el asa ca ar trebui sa o duci la un veterinar si el o sa-i faca niste spalaturi ceva de genu.

| IonCucu explică (pentru SEBARCELONA):

Dar eu ce ma fac ca din clipa de cind am luat pisica mi-a inceput sa mi se scarpine capul+corpul si nu pot dormi cu noptile deja

| IonCucu explică (pentru SEBARCELONA):

Si cu prosoapele cu mobila la care sunt oua de viermi ce ma fac?

| SEBARCELONA a răspuns:

I-a un spray antiviermi si dai peste tot unde ai asa ceva iar pe pisica du-o cat mai repede la medic daca vrei sa o mai ai