| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema grava, vorbesc foarte serios.
Am facut niste poze indecente cu mine acum 1 an cred, nu le-am trimis nimanui, le-am facut cu camera pentru ca ma prosteam.
Le-am sters de mult timp.
Azi am vazut ca pe niste grupuri de whatsapp le au niste oameni, nu stiu cum naiba s-a intamplat.
Nu stie nimeni ca sunt eu, nu mi se vede fata.
Insa cum au ajuns pozele acolo? Mi-e tare frica ca cineva mi-a intrat in telefon, insa pozele sunt sterse. Cum au facut rost de ele? Nu le-am trimis la absolut nimeni, doar ma prosteam si acum regret.
Ce s-a intamplat? Si ce ar trebui sa fac in caz ca acel cineva inca imi poate lua informatiile din telefon?

9 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Poate le-ai postat din greșeală pe undeva.

| Betty12345678 a răspuns:

In ziua de azi aproape nimic nu e confidential.Nu mai conteaza acum cum au facut rost de ele, ci cum trebuie procedat legat de asta.

| Vasile_Petrut_Catalin_1996 a răspuns:

A făcut o copie de rezerva și ți-a furat pozele din telefon recomand sa nu mai dai telefonul la nimeni telefonul mașina și femeia nu se da mult noroc

| anonim_4396 explică (pentru Vasile_Petrut_Catalin_1996):

Nu am dat telefonul nimanui! Am sters pozele dupa ce le-am facut anul trecut, si nimeni nu mi l-a luat in acele cateva zile inainte sa le sterg, nu avea cum!

| Ivy86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Încă ai telefonul sau l-ai dat? Nu ma pricep prea mult dar într-o zi mi-am descarcat pozele de pe telefon, un LG era, în PC, prin USB. Și căutând din fișier în fișier am dat de fisier în care se stocau TOATE pozele șterse. Știu ca erau cele șterse pentru ca majoritatea erau nereușite, multe copii, și eu nu țin cele nereușite, le șterg imediat.
Am rămas socata pentru ca dacă telefonul meu ajungea la altcineva putea sa le acceseze.
Plus poate aveai google Photo activat, și ala face backup la poze imediat.

| anonim_4396 explică (pentru Ivy86):

Totusi, nimeni nu s-a atins de telefonul meu. Nu le-am trimis la nimeni, doar le-am sters. S-au trimis singure? laughing)

| AlexCristi97 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu aveai setat sa se faca o copie de rezerva pe ceva cont cunoscut/spart de altcineva?

| anonim_4396 explică (pentru AlexCristi97):

Nu

| Ivy86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai Gigica e cam târziu acum ☺️ Fii mai atent de-acum încolo, ce poze faci, ce vorbești... nu mai există intimitate.
Îți recomand să te uiți la filmul Snowden și o sa te lămurești cum sta treaba.