| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema si cred ca e grava.
De nu stiu cati ani joc pe calculator si am o dependenta si nu stiu cum sa scap de ia.
Va rog sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| ZeePinkStar a răspuns:

Buna happy! Ai putea incerca sa iti cauti alte hobby-uri: sa citesti, te plimbi, dormi, joci fotbal, handbal, diferite jocuri sa incerci sa iti ocupi timpul cu ceva placut si asa o sa mai uiti de calculator happy

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Iesind afara cu cineva

| thealchemist a răspuns:

Am inteles ca se trateaza ca orice alta dependenta. poti gasi pe internet destule materiale cu metode, dar principala cerinta e vointa. trebuie sa te hotarasti ca ai terminat cu jocurile, si sa rezisti apoi ispitei. iar asta e mai usor de spus decit de facut. succes!

| Marijuana187 a răspuns:

E normalwinking e o boala a copilariei...si eu ma joc cam toata ziuabig grin n-ai ce face asa e normal la fiecare copilwinking nu incerca sa scapi de dependenta asta

| NicoleTheEnd a răspuns:

Pur si simplu nu pornesti calculatorul, mai bine ocupa-te de altceva, fa-ti temele, citeste, ajut-o pe mama ta, sau du-te afara cu prietenii., sau spune-i parintilor tai sa nu te lase sa pornesti clculatorullaughing

Succes, numai bine!

| andypandy a răspuns:

Ar trebui sa-ti gasesti o prietena, sa te indragostesti si sa vrei sa petreci mai mult timp cu ea...nu la calculator. Mie mi se pare o solutie perfecta big grinwinking

| Dreamin a răspuns:

Este adevarat cea zis RoCkErU
si eu eram asapana cand ai mei miau cumparat adsl d la Vodafone din ala cu limite straight face5 ore pe zi. primele luni eram obsedata sa stau cat mai mult si miera ciuda ca nu puteam sta mai mult. acum cand am citit intrebarea ta mi-am dat seama ca nu mai stau asa mult la pc si ca m-am obisnuit cu limita asta...sa stau cat mai putin happypoti incerca tongue

| vichilangelo a răspuns:

In primul rand am prietena si ies pe afara dar pc pentru ce il am ca sa steie de geaba si sa aiba panze de paianjeni?