| anella a întrebat:

- Am primit de la posta un aviz sa ma duc sa-mi ridic cateva colete. Coletele primite de la diferite persoane, din diferite zone.
Nu inteleg de ce scrie pe fiecare aviz o suma diferita de bani. Odata ce eu nu am cumparat nimic.
Ma poate ajuta cineva?

Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si cum vrei sa te ajutam? Din ce spui, daca tu nu ai comandat, inseamna ca a comandat altcineva, folosindu-se de datele tale. Nu ridici coletele de la posta si o sa fie returnate.
Fiind diferite marfuri in colete sigur ca sumele sunt diferite. Precis ca aceste colete au fost trimise cu plata ramburs, respectiv se plateste la ridicarea coletului si posta da banii expeditorului.

| anella explică (pentru Ioandelasal):

Nu, nu. Deci trebuia sa primesc colete astea, dar fara sa dau bani.
Iar pe ele scrie cate o val.
Asta nu am inteles.

Multumesc de raspuns! Mi-a fost de ajutor!

| Ioandelasal a răspuns (pentru anella):

Poate scrie valoarea marfurilor din colete, se pot trimite si cu valoare declarata, asta pentru a beneficia de asigurare la acea valoare, in caz de pierdere sau distrugere a coletului.

| anella explică (pentru Ioandelasal):

Am inteles. Multumesc!

5 răspunsuri:
| BassHunter13 a răspuns:

Pai daca nu trebuia sa primesti coletele nu le ridica ..Nu le da bani! Nu pune botu ca ai patit multi ca au mers au ridicat coletele au dat bani si cand au deschis erau in cutie cartofi!

| anella explică (pentru BassHunter13):

Pai eu trebuie sa primesc aceste colete. Dar nu trebuia sa dau nici un ban.
Numai ca pe avize scrie o suma de bani! Si nu e transportul.