| Andr33yy a întrebat:

Am reinstalat windows-ul si merge internetul. dar imi da eroare ca cica ethernet controller- driver missing. iar viteza mea de internet de la 8mb/s care o aveam inainte. acum este 700-800kb/s
vreo sugestie?

5 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Cauta si instaleaza driverul functie de ce windows ai si placa de baza sau daca ai laptop, ce model e.

| Andr33yy explică (pentru horia2012):

Ha? ce sa fac? da. am laptop.

| horia2012 a răspuns (pentru Andr33yy):

Ce model (marca) de laptop ai? numele complet.Ce windows ai instalat W7, W8 si pe cat, 32 iti (x86) sau pe 64 biti.
Pentru varianta de Windows du-te in start-control panel- system

| Andr33yy explică (pentru horia2012):

Acer, aspire 5755G, w7. 64 biti

| horia2012 a răspuns (pentru Andr33yy):

Vezi aici:
http://www.getdriver.com/......7-x86-x64/
(download)
dezinstaleaza-l pe celalalt, restart si instalezi pe asta.