| Buii a întrebat:

Am si eu o problema cu PC ul. Uneori se stinge pur si simplu si trebuie sa astept apoi 5 min ca sa il deschid din nou. Stiti ce ar putea avea? O fi de la sursa, sau de la procesor? Dau funda pentru cine ma ajuta

Răspuns Câştigător
| Pimpux a răspuns:

Poate e de la sursa, incearca sa o dai jos si sa sufli in ea sa iasa praful, poate s-a adunat prea multa mizerie si nu mai face fata rotatiilor necesare... daca si atunci iti face figuri, atunci probabil e procesorul.

5 răspunsuri:
| Pimpux a răspuns:

Ai putea sa faci la fel si cu restul ventilatoarelor, numai tine mine: sufla aer, nu baga aspiratorul.

| Pimpux a răspuns:

A mers treaba cu curatatul prafului?

| DN7 a răspuns:

Cumparati altul presupun ca-l ai de 5 ani minim

| DN7 a răspuns:

Nu te mai complica. Daca e bulit ia-ti altul

| zuzuboy91 a răspuns:

Nu trebuie sa iti cumperi altul. Verifica cooler-ul de la procesor daca este prafuit. Daca da, sufla cu aer comprimat (se gasesc tuburi undeva la 9-10 lei) pana il cureti dar sa verifici sa nu fie iesit vreun piciorus de la el pentru ca daca nu face contact cu procesorul degeaba il suflii (tragi putin de cooler vezi daca se misca).