| Corbu_Bogdan_1995 a întrebat:

Am si eu o problema si as fi recunoscator daca unul din voi m-ar putea ajuta. Nu stiu cum dar cand m-am uitat la laptop jos in drepta unde este semnalul de wifi, aveam si inca am un X cu rosu si nu ma lasa sa vad nicio retea de wifi. I-am dat troubleshoot problems sa vad ce imi zice. Mesajul este urmatorul " a network cable is not properly plugged in or maybe broken"... Inteleg mesajul dar nu ma pricep sa repar problema. Stie cineva ce trebuie facut?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca un restart, daca nu merge, incearca programul asta: http://www.idownload.ro/modules/wfdownloads/singlefile.php?cid=4&lid=4974

| Corbu_Bogdan_1995 explică (pentru anonim_4396):

Am dat restart de cateva ori si l-am lasat chiar 2 zile fara sa il deschid. Alta este problema si azi am zis sa caut eu singur sa vad daca gasesc, daca nu il duc la cineva care se pricepe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci ai wifi si ai facut din greseala sau joaca o noua conexiune la retea. Semnul ala inseamna conexiune la retea dar nu ai cablu de internet.
Trebuie sa mergi in control panel-network and share center si de acolo sa stergi acea conexiune. Conexiunea aceea se face numai in caz ca vrei sa bagi cablul de internet direct in laptop/pc dar daca tu ai wifi si navighezi pe wifi atunci degeaba mai sta acea conexiune. Poti la fel de bine sa o lasi acolo, nu se stie niciodata cand vrei sa te conectezi din wifi la laptp/pc cu cablul.