| Costyn330 a întrebat:

am o problema la un Asus p5k deluxe, nu imi gaseste nici o retea (wi-fi ul meu) am un windows 8.1 32 de biti, 4 gb ram, initial am avut 2 dar am facut un upgrade se poate sa fie si de la rami? Tin sa precizez ca unde dau sa caut reteaua am un x rosu. Am cautat in device manager apar driverele, singura iconita care nu apare ar fi liniile alea, de semnal, ori apareau dupa ce conectam, habar nu am. Ca eroare imi apare "A network cable is not properly plugged in or may be broken"... Ce pot face?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"dau sa caut reteaua am un x rosu"

seamănă a "wifi turn off". dă-i settings/wifi turn on

| Costyn330 explică (pentru sierra1):

Salut,nu merge nu imi apare wi-fi sa dau on.

| sierra1 a răspuns (pentru Costyn330):

Driver indexistent, nepotrivit, greșit instalat. Oricum, acolo e hiba

| Costyn330 explică (pentru sierra1):

Nu imi mai vede nici macar un usb, daca netul nu imi functioneaza, nici usb-ul nu il citeste, nici telefonul cand il conectez, ai idee ce sa fac?

| sierra1 a răspuns (pentru Costyn330):

Driver indexistent, nepotrivit, greșit instalat. Reinstalare drivere

| George_Bulboaca_1993 a răspuns:

Posibil cand ai facut upgrade de ram sa fi miscat antena de la wi-fi sau modulul sa il fi miscat din socket scoatei alimentarea verifica bine vizual daca e bine fixat in placa de baza sau antena sau un comutator apoi dac nu merge poti sa te duci la un service.